
Будь-який фахівець скаже, що якщо є стіни, то обов’язково повинна бути грунтовка. Головне розібратися: навіщо, яка і коли? Слід сказати, що ґрунтовку слід наносити на стіни потрібно завжди, в незалежності від того, які роботи будуть проводитися: фарбування стін, нанесення шпаклівки, нанесення штукатурки або наклеювання шпалер.
Грунтовка, це своєрідний посередник між стіною і декоративним покриттям. І використовують її для того, щоб покриття прослужило як можна довше.
Покриття грунтовки забезпечує максимальну адгезію поверхні з матеріалом (фарба, клей, лак і т.д.), покращуючи якість і довговічність покриття.
Грунт просочує стіну, проникає в дрібні тріщини і заповнює їх, склеюючи дрібні частинки і мікро відшарування. Таким чином, виходить однорідна поверхня, яка забезпечує міцну основу.
Також використання грунтовки дозволяє приховати плями, вицвілі ділянки поверхні, підвищити блиск покриття (фарби або лаку).
Це головні якості покриття грунтовки для стін. Грунтовка наноситься на всі типи мінеральних поверхонь. Але, важливо розуміти, що для різних типів поверхні слід використовувати різні грунти, щоб отримати додаткові властивості.
Так, наприклад, універсальну акрилову ґрунтовку UNI-грунт від “TRIORA” можна використовувати для обробки пористих поверхонь бетону, штукатурки та цегляної кладки.
Для нетривких поверхонь краще використовувати ґрунтовку глибокого проникнення “TRIORA”. Вона проникає глибоко в поверхню і створює міцний еластичний шар.
Для приміщень з високим рівнем вологості краще використовувати гідроізоляційну грунтовку “TRIORA”. Вона має високу вологостійкість і вже з першого шару забезпечує якісну гідроізоляцію.
Для дерев’яних поверхонь краще використовувати ґрунтовку деревозахисну Nature Base “TRIORA”. Вона уповільнює проникнення вологи і захищає деревину від синяви і цвілі.
Ще раз хочеться нагадати, що всі поверхні потребують грунтовки. Грунт наноситься на поверхню навіть перед наклеюванням шпалер.
Однак міра повинна бути у всьому. Нерідкі випадки, коли на поверхню наноситься занадто багато грунту. Перегрунтовані поверхні набувають ефекту скла, що в рази ускладнює процес нанесення матеріалу (лягає нерівномірно, стікає).
Щоб уникнути подібного, найкраще провести пробу на невеликій ділянці. Якщо результат задовільний, то можна приступати до грунтовки всієї поверхні.
На перший погляд, здається, що користі від грунтовки особливо немає, але на ділі це не так. Адже грунт не тільки захищає і зміцнює стіни, але і дозволяє заощадити матеріал, який наноситься на поверхню, наприклад фарбу або клей.
Таким чином, грунтовка є важливим матеріалом, який володіє багатьма корисними властивостями. І відповісти на питання: грунтувати стіну чи ні, можна однозначно відповісти: так!