
Здавалося б, що особливого в обклеюванні шпалер – усього-на-всього хороший клей та правильно відрізані полотна. Але не все так просто. Щоб ваші труди не впали зі стін вже на другий день, необхідна хороша база для робіт. І ґрунтовка тут – головний помічник.
Навіщо потрібна грунтовка?
Існує правило: поверхня для будь-яких робіт має бути сухою, чистою і без пилу. Завдання ґрунтуючих матеріалів:
- склеїти пил та скріпити мікрочастинки мінеральних стін на поверхні;
- запобігти поглинанню вологи;
- зробити верхній шар міцним і рівним.
Що трапиться, якщо клеїти шпалери на непроґрунтовану стіну?
Будь-яка мінеральна стіна має особливість активно вбирати у себе вологу. Шпалерний клей просто «піде» вглиб непроґрунтованої стіни, залишивши на поверхні лише мінімум активних частинок, які склеюють. Наслідки обклеювання без ґрунтовки:
- Шпалери відклеюються.
- Полотна приклеюватимуться тільки частково.
- Ймовірна поява плям на шпалерах.
Деякі намагаються «врятувати ситуацію» вже в процесі наклеювання і наносять клей у кілька шарів, доки він не буде залишатися на стіні. Це істотно збільшить витрати клейових матеріалів, але не гарантує міцне зчеплення полотна зі стіною. Виходить затратно щодо матеріалу, клопітно та ненадійно. Перевірений оптимальний варіант – підготовча ґрунтовка стін.
Як ґрунтувати стіни для оклеювання шпалер?
Важливий момент: в одній кімнаті поєднуються кілька стін різного призначення і різного ступеня поглинання. Несучі стіни вбирають вологу активно, тонкі перестінки з гіпсокартону – слабше. В асортименті TRIORA для кожної стіни існує своя ґрунтовка.
- Ґрунтовка глибокого проникнення – для пухких поверхонь.
- Універсальна ґрунтовка – для стін зі слабким вбиранням.
- Гідроізоляційна ґрунтовка – високої концентрації для стін у вологих приміщеннях.
Це не означає, що вам знадобиться в одну кімнату купувати 2-3 види ґрунтуючого матеріалу. Для ремонту у звичайному приміщенні із нормальною вологістю фахівці радять зупинитися на ґрунтовці глибокого проникнення TRIORA. Матеріал високої концентрації, з найдрібнішими частинками речовин, проникає глибоко всередину поверхні і міцно скріплює частки мінералу. У початковій концентрації частину ґрунтовки можна застосовувати для пористих несучих стін. А якщо розвести залишок у кількості 1 до 2, вийде більш легкий матеріал для менш всмоктуючих поверхонь.
Скільки шарів ґрунтовки потрібно під оклеювання шпалер?
Тут можна керуватися такою формулою: чим вище концентрація ґрунтовки, тим менше шарів потрібно. Після ґрунтування стіна має:
- Не блищати;
- Не залишати на руці пильних слідів;
- Не вбирати у себе вологу.
Останнє легко перевірити. Прикладіть до стіни вологу руку. Якщо сліду немає, значить шару ґрунтовки досить. Є слід – ґрунтуйте ще.
Ще один важливий нюанс: із нанесенням ґрунтовок краще не переборщувати – на глянцевих стінах погано тримаються матеріали, що наносяться наступними.
Ґрунтовка стін перед обклеюванням допомагає зміцнити їх, гарантує економний і рівномірний розподіл клею по поверхні. Так полотна щільно приклеюються до стін, не відпадають, немає плям. Навіщо ґрунтувати стіни перед обклеюванням шпалерами? Щоб отримати якісний результат на багато років.