
Утеплені фасади – практично, економічно, вигідно. Але це раціональне вкладення легко звести на нуль, обравши невідповідну фарбу для своєї утеплювальної системи. Як уникнути помилок? Яка фасадна фарба підійде саме у вашому випадку? Ділимося досвідом професіоналів.
Готуй будинок до опалювального сезону влітку
Сьогодні найпопулярнішими матеріалами для утеплення фасадів є пінопласт і мінеральна вата. Обидва вони мають важливі переваги і при правильному проведенні робіт допомагають якісно утеплити будинок.
Пінопласт:
- легкий,
- не вбирає в себе вологу після опадів,
- плити створюють товстий шар покриття,
- матеріал відносно недорого коштує.
Мінеральна вата:
- створює тонкий шар утеплювача,
- добре тримає температуру навіть при тонкому шарі,
- вбирає вологу після опадів,
- у ціні на порядок вище за пінопласт.
Усі ці особливості варто враховувати, обираючи фарбу для фінішного нанесення на систему. В іншому разі вас чекає непривабливий фасад з облізлою фарбою і повторні вкладення в ремонт системи утеплення.
Яку фарбу обрати для утепленого фасаду?
Перше, на що важливо звернути увагу при виборі фарб – це їх паропроникність, здатність фарби попускати повітря всередину стін і назовні. Часто це називають «дихаючим» покриттям. Такою властивістю різною мірою володіють усі фасадні фарби TRIORA.
Фасадні фарби поділяються на групи за основною складовою речовиною, відрізняються міцністю і тривалістю служби покриття. Розглянемо це на прикладі фарб TRIORA.
Акрилові фасадні фарби TRIORA
- Розбавляються водою.
- В основі – акрилова дисперсія.
- Наносяться при температурі від +5°С до +35°С.
- Стійкі до атмосферних явищ.
- Можна мити із застосуванням миючих засобів.
- Покриття служить до 10 років.
Силіконові матеріали TRIORA
- Розбавляються водою.
- В основі – силіконова дисперсія.
- Наносяться при температурі від +5°С до +35°С.
- Стійкі до атмосферних явищ.
- Не вбирають бруд і самоочищаються: досить вимити фасад зі шланги і всі забруднення змиються водою.
- Понад 10 років служби.
Органорозчинна всепогодна фасадна фарба пліолайт TRIORA
- В основі – смоли пліолайт.
- Мають унікальну властивість наноситися за температури від -5°С.
- Розбавляються за принципом емалей – уайт-спіритом або сольвентом.
- Стійкі до атмосферних явищ.
- Не вбирають бруд і самоочищаються: досить вимити фасад зі шланги і всі забруднення змиються водою.
- 15 років служба покриття.
Найголовніше у підборі матеріалу – враховувати властивості отриманого покриття і їх відповідність вимогам тієї поверхні, на яку покриття наноситься.
Як фарбувати фасад?
Як вибрати оптимальний варіант для кожного матеріалу? Орієнтуйтеся по тому, як утеплювач вбирає вологу.
Пінопласт не вбирає воду і не потребує активної вентиляції. Досить покриття, яке буде володіти стійкістю до проникнення вологи і мінімальною вентиляцією. Тут підійдуть фарби акрилового і силіконового типу.
Мінеральна вата вбирає воду рясно, потребує сильної вентиляції і вимагає спеціального покриття, яке забезпечить мінімальне проникнення води всередину і її вільний вихід назовні. Це можуть гарантувати тільки силіконові фарби і всепогодна фасадна фарба пліолайт TRIORA.
У разі використання інших покриттів, волога не буде вільно випаровуватися, буде підривати лакофарбовий матеріал, створювати негативні умови для утеплювача.
Важливо: не комбінувати при нанесенні матеріали різного складу. Особливо це стосується фасадів із мінеральною ватою. Використовуючи акрилову шпаклівку і силіконову фарбу або навпаки, ви створюєте конфлікт поверхонь. Більш щільний матеріал нівелює необхідні властивості іншого матеріалу.
Чому фасади вигорають?
Це друга за поширеністю помилка фарбування фасадів. Покриття тримається, все в порядку, але колір блякне вже у перший рік після утеплення. Причина – невірний підбір колорантів. Для фарб, які використовуються на вулиці, важливо застосовувати кольори тільки з палітри для фасадних фарб. У ній колоранти мають високу стійкість до ультрафіолету і не вигоряють на сонці. Якщо фарба вигоріла, значить у ній використовувався колорант для інтер’єрних фарб, розрахований виключно для використання всередині приміщень. Підбираючи колір фасаду, розраховуйте тільки на відтінки спеціальної палітри.
Утеплити фасад – досить трудомісткий і витратний процес. Але при дотриманні усієї технології утеплення і виборі найбільш доречної фарби утеплений фасад на багато років збереже тепло вашого будинку і заощадить чимало ресурсів.