
Швидко, якісно, недорого – це три боки трикутника ідеального ремонту. Чи завжди він виходить рівностороннім або щось істотно перевищує очікуване? Подивимося, наскільки цю модель можна застосовувати у реальному житті.
Не все і не одразу
Як показує досвід, із трьох сторін ідеального ремонту реально обрати тільки дві. Отримуємо такі комбінації:
- Швидко та недорого. Якість не бездоганна.
- Швидко та якісно. Не чекайте, що буде дешево.
- Недорого та якісно. Готуйтеся до того, що ремонт триватиме не менш, ніж півроку.
- Дорого та якісно. Будь-яка примха за ваші гроші, але дорогий ремонт передбачає довгу підготовку, ексклюзивні товари, ювелірну роботу.
Давайте розглянемо, що впливає на кожну зі сторін.
На час впливає:
- Обсяг робіт
- Швидкість виконання
- Швидкість купівлі та доставки матеріалів
На витрати впливає:
- Кількість найнятих працівників
- Терміни виконання (чим швидше, тим дорожче)
- Матеріали, які купуються і використовуються
На якість впливає:
- Відповідальність виконавців
- Якість матеріалів
- Швидкість виконання
Все настільки тісно пов’язане, що як би ми не крутили наш трикутник, ідеально рівних сторін не досягти. Але можна до них максимально наблизитися. Ось 7 порад:
Складаючи бюджет, заощаджуйте правильно – на декоративних елементах, текстилі, меблях. Не можна економити на основних оздоблювальних матеріалах, трубах, електриці.
- Оцініть свої сили. Можливо, деякі роботи ви зможете зробити у вихідний день власноруч, а працівників найняти тільки там, де потрібні профі.
- Підбирайте випробувані добротні товари для ремонту помірної вартості. Віддайте перевагу перевіреним виробникам і знайомим матеріалами. Прислухайтесь до відгуків знайомих.
- Замініть дорогі натуральні матеріали на користь економічних аналогів. Вони не поступаються ані у красі, ані у практичності. Не виходьте за межі можливого бюджету заради панелей із натурального дерева чи мармуру на підлозі.
- Шукайте нестандартні рішення, щоб зробити інтер’єр цікавим без дорогих вкладень. Наприклад, контрастна затирка між простим кахлем у ванній зробить приміщення набагато цікавішим.
- Щоб унікально оздобити інтер’єр кімнати не обов’язково замовляти дорогі фотошпалери або наймати майстра для створення фактурної поверхні. Можна мінімально застосувати художню майстерність і за допомогою трафарету нанести на стіну малюнок.
- Ексклюзивні речі не обов’язково купувати у дорогих салонах. Можна вдало відреставрувати стару канапку, замінивши оббивку та перефарбувавши каркас. Усі ексклюзивні декоративні деталі нескладно виконати власноруч або замовити у майстрів hand-made.
Кращі помічники в організації ремонту – це план, аналіз, готовність йти на компроміс із часом, якістю та витратами. Коли витримано розумний баланс, вийде якщо не ідеальний, то безсумнівно правильний ремонт, результати якого не розчарують вас.