Промышленное предприятие ЗИП

Старі будинки: у чому їх особливості та на що звернути увагу в процесі ремонту?

Квартири у новобудовах сьогодні далеко не дешеві, проте старі будинки залишаються затребуваними на ринку нерухомості, а у деяких невеличких містах і єдино доступними. На жаль, будинки, зведені у 20 столітті, сьогодні далекі від ідеалу. Але, врятувати ситуацію можна. Які б часи не застала споруда, із правильно проведеним ремонтом у вас є шанси істотно поліпшити стан житла, надати йому затишний та стильний вигляд.

Три доби старих будинків

Щоб краще зрозуміти свій будинок, варто дізнатися його історію. Усі споруди, починаючи із 20-х і до 90-х років 20 століття, нелегально носять імена вождів Союзу та діляться на три типи.

Все началось со «сталинок»Все почалося зі «сталінок»

Це були найперші висотні споруди СРСР. Будувалися вони ще у 20-і роки і вже у післявоєнний період. Із особливостей:

Із будівель часів союзу тільки ці будинки претендують на архітектурну індивідуальність та виразність. Усі інші зводилися настільки однаковими, що дійсно легко заблукати у трьох «хрущовках». До речі, про них …

Эпоха «хрущевок»Епоха «хрущовок»

Ці будинки з’явилися на просторах Союзу вже у 50-ті роки. Будувалися швидко, як тимчасове рішення проблеми нестачі житла. Їм властиві:

Улучшенные «брежневки»Покращені «брежнєвки»

Після швидкісної забудови «хрущовками» настала епоха квартир так званого «поліпшеного» планування у будинках-«брежнєвках». Будинки стали більш сучасними, ті, що мали більше поверхів обладнали сміттєпроводами та ліфтами. Що їх виокремлює?

Знайшли свій будинок? Відмінно! Тепер детально розберемо ті підводні камені, які об’єднують усі старі споруди.

«Скелети у шафі» старих будівель

Не враховуючи їх при капітальному ремонті, згодом можна отримати безліч неприємних сюрпризів – від згорілої проводки до провалів у підлозі та цвілі на стінах. На що важливо звернути увагу?

  1. Тонкі стіни

Тонкие стеныЦе стосується будівель вже другої половини 20 століття. У них як несучі, так і міжкімнатні стіни дуже тонкі. Це створює особливу атмосферу: ви завжди на одній хвилі з сусідами і можете слухати новини, не вмикаючи власний телевізор. У чому причина такої «близькості» територій? Зовнішні стіни пропускаю шум через економну витрату цегли, пустоти у панелях та тонкі шви. А внутрішні стіни у квартирах здебільшого являють собою прості перегородки. На них не можна вішати важкі шафи, проводити складні роботи з оздоблення – тільки штукатурка та тонкий шар декоративного покриття.

Поряд із «мінусом» є тут і «приємний» плюс ˗ у таких квартирах легко зробити перепланування, удосконаливши розташування кімнат на свій смак та зробивши його зручнішим.

  1. Ненадійна підлога

Ненадежный полЗдебільшого у будинках підлоги виконувалися так: на бетонні плити клали бруси, які вже зверху покривали дерев’яним настилом. А у тих проміжках, що залишилися вільними ховалося справжнє звалище й розсадник бактерій. Порожнечі щедро засипали залишками будматеріалів. А бували випадки, коли при ремонті люди навіть знаходили консервні банки, що залишилися від обідів будівельників. Тому підлоги у старих будинках однозначно потрібно капітально міняти на користь будь-якого нового покриття.

  1. Запах затхлості та цвілі

Запах затхлости и плесениЗвідки це все? Знов таки, з метою економії у ті часи для заповнення пустот та щілин використовувалось банальне будівельне сміття. Усе це роками вбирало запахи, вологу й вогкість. Звідси й грибок на стінах. Як вирішити проблему? Оголити усі стіни, підлоги та стелі у квартирі, оглянути кожен кут. Виявивши цвіль, прийміть заходи ˗ очистіть стіни та обробіть їх антисептичною речовиною. Наприклад, Біозахисними засобом TRIORA.

  1. Небезпечна проводка

Опасная проводкаЗа часів споруди «хрущовок» та «сталінок» ніхто не припускав такої кількості електрообладнання у будинках. Звідси – слабкі енергопотужності проводок. Тому, щоб не довелося використовувати по одному приладу, чергуючи їх, поставте у план першочергових робіт заміну проводки. Крім того, якщо дроти у вас в будинку алюмінієві, вони із часом починають ламатися. Міняти проводку доведеться все одно. Тож, краще зробіть це одразу із урахуванням усіх можливих електронавантажень.

  1. Погана теплоізоляція.

Плохая теплоизоляцияЦе біда тонких стін «хрущовок» та «брежнєвок». Плюс до цього ˗ із роками шви стали тонкими та пропускають холод. До того ж, на опаленні будинків раніше не економили, а теплоносії дозволяли прогріти тонкостінний будинок навіть у найлютіші морози. Сьогодні опалення потрібно уважно регулювати, а будинок для збереження тепла ˗ утеплити ззовні.

Зсередини утеплювати стіни квартир у старих будинках не варто. Так стіни ізолюються із внутрішньої сторони, не прогріваються по усій товщині, і на виході, між утеплювачем та самою стіною залишається холодна зона, де скупчується конденсат та починає з’являтися пліснява. До речі, у зв’язку із цим не варто також вирівнювати у будинку стіни гіпсокартоном. Використовуйте всередині тільки «дихаючі» матеріали.

Косметичний ремонт неможливий – тільки капітальний

Косметический ремонт невозможен - только капитальныйНалаштуйтеся, що «косметичний» ремонт у старих будинках однозначно не підходить. Єдине, де це може бути застосовано ˗ на зйомних квартирах. Якщо ви купили квартиру та плануєте заселитися у неї надовго, дійте капітально:

У ремонті старих будинків чимало айсбергів. Побороти їх непросто, але реально. Виконуйте ремонт покроково, не економте на роботі і тоді ваша квартира у старій споруді успішно перетвориться на комфортний сучасний будинок.

Наші бренди
Наші партнери
закрыть

Fieldset

 

Verification

закрыть

Supplier Data

 

preloader