
М’які кольори, приємні текстури, заспокійлива атмосфера – усі принади скандинавського стилю є в інтер’єрі. Здається, все ідеально, але чомусь відчувається дискомфорт. У чому причина? Один з елементів «не потрапив» у картину стилю. Як відшукати непомітну ваду в бездоганній на перший погляд обстановці і які помилки часто допускають в улюбленому скандинавському стилі? Розглянемо це у нашій статті.
Найпоширеніші помилки
Скандинавський стиль – це білий колір у великих масштабах. Багато хто вважає, що білий колір непрактичний, незатишний і відмовляються на користь бежевого або сірого. Тут і перша нестиковка. Сірий – це візитівка стилю лофт, а бежевий – незмінна класика. Так, із ними поєднуються усі інші кольори палітри скандинавського, але головна родзинка стилю втрачається. Порада: щоб білий виглядав по-домашньому затишно, використовуйте матове покриття. Наприклад, глибокоматову фарбу TRIORA. Вона створює оксамитове покриття на стінах, тактильно приємна, красива і без проблем миється. Ідеальний варіант для північного стилю.
Помилка № 2. Штори не до місця
Скандинавський інтер’єр передбачає порожні вікна в дерев’яній рамі. Його фішка – багато світла і відсутність текстилю на вікні. На жаль, міська щільність будівель не дозволяє це, і ми звично вішаємо на вікна штори. Це і є помилка. Якщо відкритим вікном не обійтися, використовуйте текстильні ролети або прості штори зі щільної тканини. Карниз повинен бути із дерева, не стельовий, а настінний, простого фасону. Вони найорганічніше впишуться в картину стилю.
Скандинавський стиль в інтер’єрі відрізняється великою кількістю натуральних матеріалів. Сучасний лінолеум не підходить. Втім, як і ламінат. Краще покриття для підлоги – дошки. Не потрібний дорогий паркет. Використовуючи простий шпон у нескладній кладці, ви максимально реалізуєте стиль будинку. А для міцності підлогового покриття зверху нанесіть паркетний лак ZEBRA.
Світло – ще одна яскрава характеристика цього стилю в інтер’єрі. Найдоречніший світильник стилю – білий на мідній основі. Можна використовувати традиційні плафони, доповнювати їх настінними і підлоговими світильниками. Головне – відійти від сучасних техно-ламп та іскристого кришталю.
Помилка № 5. Гість з іншого стилю
Прагнучи досягти краси, ми часто захоплюємося і відходимо від канонів інтер’єрного стилю. Зі скандинавським легко помилитися – навіть невелика декоративна річ в іншому стилі може створити дисонанс. Використовуйте в декорі максимально прості речі без золота і завитків. Вони повинні бути дуже лаконічні.
В інтер’єрі простіше уникнути помилок, ніж потім їх виправляти. Тож, якщо у вас є мета перетворити будинок на затишне житло з північних країн, уникайте найчастіших промахів