
Суть фарби не в ціні і навіть не в її кольорі. У кожного ремонтного матеріалу існує ряд ключових характеристик. Якщо не знати їх, можна замість бажаної краси отримати бляклі стіни в розводах. Що важливо знати при виборі фарби і як зрозуміти, якою саме можна фарбувати стіни у вашому випадку – читайте у нашому підказчику.
Підбір за характеристиками
Кожна фарба ділиться на види за такими характеристиками:
- Об’єкт робіт: фасад будинку або внутрішні стіни, фарбування виробів;
- Тип робіт: початкове, фінішне покриття або декорування;
- Поверхня, на яку наноситься фарба: бетон, штукатурка, дерево, шпалери і т.д.;
- Ступінь блиску фарби: від матової до різного ступеня глянцю;
- Ступінь зносостійкості фарби: від найнижчої 5-го ступеня, коли покриття можна тільки протирати сухою тканиною, до 1-ї, яка має на увазі багаторазове миття і стійкість до атмосферних явищ.
ТМ TRIORA вказує в описі своєї продукції все – від області застосування у приміщенні до специфіки нанесення фарби. Ознайомившись із основною інформацією, ви зможете знайти той матеріал, який оптимально підходить саме вашим потребам.
Як вибирати? Враховуйте такі чинники:
- особливості і специфіку приміщення;
- ступінь експлуатації стін;
- чи будете ви їх мити;
- чи хочете ви бачити у кімнаті блиск.
Давайте розберемося на прикладах. Ви хочете пофарбувати стіни у ванній кімнаті. У ній високий ризик забруднення, вологість і постійний контакт стін з водою. Що потрібно?
- фарба з глянсовою поверхнею – вони не вбирають бруд і легше миються.
- фарба з високою вологостійкістю, щоб не змивалася зі стін.
За цими критеріями підійде напівматова фарба TRIORA. У неї 1-а вища ступінь стійкості до стирання, вона створює покриття з вираженим блиском, яке практично не вбирає бруд. Поверхня за міцністю максимально наближена до кахлю – можна мити м’якою мочалкою з рідкими миючими засобами.
Цей же матеріал буде актуальний і для кухні, передпокою – тих приміщень, де висока ймовірність контакту стін із вологою і є ризик забруднення.
А як бути, якщо поверхні із блиском вам не подобаються? Альтернатива – шовковисто-матова фарба TRIORA. У неї також 1-а ступінь міцності, тільки вона створює ніжне оксамитове покриття. За м’який візуальний ефект її часто обирають в дитячу, а ще вона відмінно відмиється від будь-яких забруднень.
І, нарешті, варіант для стін, які не будуть активно експлуатуватися, тобто для спалень і віталень. Підійде глибокоматова фарба TRIORA. Матові фарби в інтер’єрі спокійніші для очей, створюють у кімнаті атмосферу затишку та спокою. У неї 2-й клас стирання, який має на увазі рідке миття в разі забруднень. При частому митті покриття втрачає елегантну матовість. Тому їх і рекомендують для кімнат відпочинку, де стіни практично не експлуатуються.
Важлива деталь: сумніваючись у виборі фарби, краще взяти ту, у якої ступінь стійкості вище. Так ви гарантовано застрахуєте себе від неприємних випадків.
Поради щодо фарбування: Вибрати фарбу – це виконати півсправи. Наступний крок – правильно провести роботи і підготувати стіни для покриття. Адже при неправильній підготовці навіть найдорожчий і міцний матеріал не дасть бажаного результату.
Як фарбувати стіни правильно?
Поверхня необхідна чиста, рівна і гладка. Інакше матеріал ляже неоднорідно, створить нерівний колір і неакуратне покриття.
- Дефекти до 5 мм на стінах замаскуйте за допомогою фасадної шпаклівки TRIORA. Вона наноситься шаром від 1 до 5 мм, тож одним матеріалом можна обробити стіну з тріщинами різної глибини. Після висихання шпаклівку важливо відшліфувати, вирівняти поверхню до рівного стану.
- Після всіх шліфувальних робіт необхідний шар ґрунтовки. Універсальна ґрунтовка TRIORA скріплює мікрочастинки мінеральних матеріалів, прибирає пил, покращує адгезію (зчеплення) стіни і наступних матеріалів.
Порада:
- для рівних стін підійде універсальна ґрунтовка TRIORA;
- стіни, які кришаться зміцнить ґрунтовка глибокого проникнення TRIORA, вона проникає вглиб до 5 мм і міцно зв’язує верхній шар;
- для вологих приміщень підійде гідроізоляційна ґрунтовка TRIORA – матеріал не пропускає вологу всередину плит, береже стіни від вогкості і грибка.
Правильно підготовлені, рівні, проґрунтовані стіни істотно зменшать витрати фарби, гарантують її рівномірне нанесення, міцну адгезію і довговічне покриття.
Обираючи інструмент для фарбування, зупиніться на валику. Він дозволяє фарбувати стіни рівномірно і швидко. Який валик обрати? Кращий варіант для стіни – валик з ворсом середньої довжини. Валики з довгим ворсом роблять шари фарби товщими і краще підійдуть для стель.
Правильно обрана фарба, ретельна підготовка до роботи і акуратне виконання фарбування гарантують вам відмінний результат на стінах.