Промышленное предприятие ЗИП

Самоорганізація, як управляти собою?

Коли у нас є мрії і бажання – ми щасливі, так як мрія привертає до себе нашу увагу, і ми концентруємо на ній наші зусилля. Звичайно, важливо, щоб наші бажання були записані на папері, був складений список цілей і план дій для їх досягнення, але наступають такі моменти, коли ми не можемо організувати себе на виконання певних дій. Ми не знаємо, як управляти собою, а вміти це робити важливо, тому що в противному випадку, ми станемо маріонетками, і нами будуть керувати інші.

Що б зрозуміти, як керувати собою, потрібно зрозуміти, що таке самоорганізація.

Самоорганізація це здатність, яка відображає вміння управляти собою, і включає в себе безліч процесів, серед яких боротьба з лінню, планування і розстановка пріоритетів.

Розглядаючи поняття самоорганізації можна провести аналогію з підприємством. У будь-якого підприємства є місія, цілі, на досягнення яких працюють його співробітники під керівництвом начальника. Начальник визначає, що повинен робити підлеглий для досягнення поставлених цілей. У питанні самоорганізації підлеглий і начальник – це ми. Ми самі визначаємо, що повинні робити, і самі стежимо за виконанням наших планів. І на цьому грунті можуть виникати внутрішні конфлікти, ми проявляємо поблажливість до свого внутрішнього підлеглого.

Процеси самоорганізації можна розділити на три рівні:

  1. Процеси, які зароджують самоорганізацію нашої особистості.

До цих процесів відноситься:

самоорганизацияТайм-менеджмент вчить управляти своїм часом, ставити цілі, планувати свій день, розставляти пріоритети.

В основі цього методу лежить боротьба з прокрастинацією, необхідність виконувати дії більш інтенсивно, відводячи на кожну дію певну кількість часу.

 

  1. До другого рівня відносяться процеси, які продовжують підтримувати рівень самоорганізації, не дивлячись на зміну внутрішнього стану і зовнішніх впливів.

До самомотивації можна віднести процеси пошуку рушійної сили, коли з-за певних впливів ззовні, або через внутрішні впливів ми втрачаємо бажання діяти

  1. На третьому рівні розташовуються процеси, які дозволяють використовувати для самоорганізації вже набутий досвід.

Вченими давно визнаний той факт, що коли ми намагаємося донести якусь інформацію іншим людям, ми засвоюємо її на більш глибокому рівні. Ми намагаємося підібрати потрібні слова, в нашій голові малюються певні образи, описуючи які ми навчаємо інших. Навчаючи, ми вдосконалюємо свої знання. І добре було б підкріплювати викладені знання прикладами успішної самоорганізації.

Самоорганізація – це важливе вміння людини, яка є фундаментом для відповідальності, амбіцій, знань та інших якостей успішної людини, тому що без уміння управляти собою і організовувати своє життя всі вони втрачають свою силу.

Наші бренди
Наші партнери
закрыть

Fieldset

 

Verification

закрыть

Supplier Data

 

preloader