
Життя – це процес, під час якого ми постійно прагнемо досягти нових висот. Ми долаємо все більше нових кордонів, всебічно розвиваємося і самовдосконалюємося. На цьому шляху ми виконуємо певні дії і здійснюємо вчинки, сенс яких визначається таким поняттям як мотивація.
Але у всіх бувають часи, коли опускаються руки, настає апатія, немає бажання щось робити, здається, що весь світ проти тебе – зовнішня мотивація більше не чинить ніякого впливу. У такі часи дуже важливо знайти в собі ті ресурси, які зможуть спонукати до дії. Ресурсами в даному випадку є мотиви – ідеальний бажаний предмет, який виступає сенсом для діяльності. Пошук цих ресурсів зображує принцип дії самомотивації.
Самомотивація досить індивідуальна і є певні методи, які рекомендуються психологами до використання.
- Наявність мети і постановка завдань – один із найважливіших пунктів для досягнення успіху. Мета – це бажаний кінцевий результат, на який спрямована ваша діяльність. Адже людина, яка не знає чого бажає, нічого не доб’ється. Потрібно точно знати чого ти хочеш, і ставити перед собою завдання так, щоб не виникало бажання від них відмовитися.
- Візуалізація – уявне представлення бажаного як вже дійсного. Якщо ваша мета – нові апартаменти, ви повинні представляти себе в них, бачити деталізовані картинки вашому житті в цих апартаментах.
- Заохочення власних успіхів, похвала і позитивне закріплення. Виконавши кожне завдання, необхідно подумки хвалити себе, радіти невеликим успіхам.
- Ще одним способом самомотивації є ретельний вибір оточення і наявність однодумців. Люди, які постійно говорять, що у вас нічого не вийде, демотивують вас та пригнічують ваш потенціал.
- Розвиток сили волі. Іноді нам необхідно виконувати завдання, які не приносять нам задоволення або не мають прямого відношення до наших цілей. Розвиток сили волі дозволяє тримати себе в руках, вона не дозволяє проблемам та обставинам бути сильнішими та більш стійкими ніж ми.
- Часто, коли виникає питання: «Як мотивувати себе?» психологи радять вдатися до афірмації, які впливають на підсвідомому рівні. Це невеликі тексти, які спрямовані на зміну свого ставлення до чогось, позбавлення від страхів і іншого. Вони змінюють вас зсередини і надають більшої впевненості.
- Самонавіювання направлено на зміну власної поведінки. Наприклад, у випадку з занепадом сил, можна запевнити себе, що ви сповнені енергії, за допомогою деяких прийомів. Це підвищить рівень вашої мотивації та продуктивності.
- Також на мотивацію добре впливають книжки та кіно, в яких зображені й описані історії успіху, де люди йдуть до своїх мрій, незважаючи на перешкоди.
Ось такий короткий огляд порад з самомотивації та коли відчуєте брак сил або відсутність бажання до виконання для своєї діяльності, можете вдатися до деяких з них.