
Що ви знаєте про ґрунтовку? Універсальна – на всі випадки ремонту, гідроізоляційна – для сирих приміщень, глибокого проникнення – для пухких стін. А для чого потрібен ґрунт-концентрат, коли на будь-який випадок ремонту вже існує ґрунтовка? Розповідаємо про концентровану ґрунтовку та її користь в ремонті.
Що являє собою грунт-концентрат і в чому його особливість?
Лакофарбове підприємство ЗІП випускає два види ґрунтовки високої концентрації в різних цінових категоріях – TRIORA і Star Paint. Ґрунтовка-концентрат розроблялася як альтернатива універсального матеріалу з урахуванням складних ремонтних об’єктів. У її складі більше активних речовин, ніж у будь-якому іншому матеріалі. Цим і зумовлена можливість використовувати ґрунт і в первинному варіанті, і в менш насиченому стані. Наприклад, ґрунт-концентрат TRIORA розбавляється водою до консистенції 1 до 5, а Star Paint – до консистенції 1 до 4.
Переваги ґрунт-концентратів у тому, що за допомогою одного матеріалу можна виконувати роботи на різних поверхнях, а усього 1 літром ґрунтовки обробити площу до 50-60 м². Це спрощує процес закупівлі ремонтних матеріалів, дозволяє заощадити гроші.
Що можна робити з концентрованою ґрунтовкою?
- Працювати всередині приміщень і на вулиці.
- Обробляти пухкі стіни, що обсипаються.
- Знепилювати будь-які мінеральні поверхні з різним поглинанням.
- Покращувати адгезію матеріалів і економніше витрачати фарбу.
Що потрібно знати, працюючи з ґрунт-концентратом?
Вирішивши купити концентровану ґрунтовку для проведення робіт у всьому будинку, оцініть стан стін у кімнатах.
- Для міцних стін, рівної поверхні із зашпакльованими дефектами ґрунт розводять до слабкої концентрації, щоб просто знепилити поверхню і посилити адгезію.
- Стіни, які кришаться, залишають насичені крейдові сліди ґрунтують концентрованим матеріалом або мінімально розбавивши його водою.
- У сирих приміщеннях або на вулиці для первинної обробки стін підійде ґрунтовка високої концентрації. При повторному ґрунтуванні, для знепилювання перед фарбуванням застосовують ґрунт у розведеному стані.
- Матеріал розводять тільки чистою водою, не «на око», а в суворій відповідності обсягів. Сумніваючись у консистенції, розбавте матеріал меншою кількістю води.
Після висихання ґрунтовки перевіряйте стан поверхні. Проведіть рукою по стіні: якщо немає слідів, значить проґрунтовано достатньо, якщо ж є – знадобиться додатковий шар.
Працюючи з ґрунтовкою, будьте уважні, розбавляючи матеріал, оцінюйте стан поверхні, рахуйте витрату, орієнтуючись на знепилення після кожної оздоблювальної роботи. Основної інформації достатньо для успішної роботи з концентрованою ґрунтовкою.
Підбирайте ремонтні матеріали, виходячи з основних потреб і не відмовляйтеся від раціональних рішень та вигідних пропозицій.