
Ремонт – це вкладення у тривалість служби будинку. І якщо ви маєте твердий намір передати його онукам у спадок, ремонт фасаду не бажаний, а обов’язковий. Розповімо, у чому користь ремонту і як працює фасадна фарба.
Навіщо потрібен ремонт?
Мета усіх оздоблювальних робіт – захистити поверхню. Будь-який непокритий матеріал руйнується швидше. У чому причина? Кожна поверхня на вулиці піддається впливу 3-х атмосферних агресорів:
- сонце – пересушує поверхню, виникають тріщини;
- дощі – волога потрапляє всередину будь-яких поверхонь, плити мокріють;
- мороз – заморожує залишки вологи всередині плит. Замерзла вода збільшується у розмірах, «розриває» плити, виникають мікротріщини.
Все це відбувається на мікроскопічному і спочатку непомітному рівні. Але вже за10 років на будинку з’являються тріщини, плити стають дірчасті, вразливі, стіна втрачає монолітність.
Чим допоможе фарба для фасаду будинку?
- перекриє мікроскопічні пори матеріалу, дозволить запобігти потраплянню вологи;
- захищатиме плити від впливу сонячних променів, вбереже від замерзання.
Правильно виконана обробка стін істотно продовжує службу будови.
Увага: ремонт будинку
Просто пофарбувати старий будинок недостатньо. Дійсно ефективний результат забезпечать тільки поетапні роботи.
Старі фарби на фасаді або штукатурка, що місцями відпала – усе необхідно прибрати зі стін. Чим чистіше поверхня, тим міцніше на ній буде триматися нанесений матеріал.
У більшості приватних будинків на фасаді біля зливної труби може з’явитися цвіль. Необхідно зачистити її до голої стіни, а місце виникнення цвілі обробити антисептиком – БІО-захисним засобом TRIORA. Важливо не тільки усунути саме вогнище, а і його причину. Можливо, потрібно просто полагодити зливну трубу.
Ґрунтовка очищених стін допоможе скріпити дрібні крихти матеріалів і перекрити мікропори. Це зробить плиту гладкою, зменшить поглинання, збільшить зчеплення зі стінами. Ґрунтовку краще підбирати за станом стін. Можна використовувати ґрунт–концентрат TRIORA. У високій концентрації він міцно зв’язує частки сипких стін, а розбавлений водою дозволяє проґрунтувати поштукатурені стіни. Якщо хочете створити додатковий захист від вологи, скористайтеся гідроізоляційної ґрунтовкою TRIORA.
Крок 4. Вирівнювання стін шпаклівкою
Шпатлівка зрівняє вади глибиною до 4 мм, зробить поверхню ідеально гладкою, що підходить під фарбування. Фасадна шпатлівка TRIORA у складі містить мікромармур, який надає покриттю високу міцність. Величезний плюс шпатлівок TRIORA – вони не порушують обмін повітря у плитах. Після висихання матеріалу, усі виступи потрібно зашліфувати наждачним папером, видалити пил і знову проґрунтувати поверхню.
Крок 5. Фарбування
Для стін житлового будинку необхідно купити акрилову фарбу із позначкою «фасадна». Фасадні фарби TRIORA розраховані на будь-які атмосферні умови, не вигоряють, самоочищаються.
Як вибрати фарбу? Враховуйте 2 нюанси:
- як надовго ви плануєте ремонт
- якою сумою ви володієте?
Роботи з опорядження фасаду трудомісткі, тож, іноді краще вже грунтовно витратитися на ремонт і насолоджуватися ним наступні роки. Терміни служби фасадних фарб TRIORA коливаються від 7 до 15 років. «Довгожитель» серед матеріалів – Всепогодна фасадна фарба TRIORA на основі алкіду. У неї найвищий ступінь стійкості до атмосферних явищ і механічних пошкоджень, фарба наноситься навіть за температури нижче 0, не стирається, не вигоряє, застосовується на свіжі, нещодавно нанесені цементні покриття.
Як красиво пофарбувати будинок?
Взявшись за фарбування фасаду, краще продумати і естетичну сторону.Із найбпопулярніших варіантів – фарбування будинку у 2 кольори. Темніший відтінок – для цокольної частини, світлий або контрастний – для верхньої.
Часто іншим кольором відтіняють вікна і двері, прикрашають стіни малюнком, використовують техніку омбре. За великим рахунком, фарбування фасаду будинку і його дизайн багато у чому перегукуються із дизайном внутрішніх приміщень. Головне, щоб колір вигідно виглядав і гармоніював з усією обстановкою двору.
Що важливо враховувати при ремонті фасаду?
- Умови нанесення. Подивіться на рекомендований температурний режим. Фарби TRIORA наносяться за температури до +35°С. Тож, спека – не перешкода. Головне, щоб сонячні промені не потрапляли на поверхню. Фарбуйте фасад тільки у тіньовій частині.
- Повне висихання матеріалів. Не поспішайте у роботах, сподіваючись, що у спеку матеріали сохнуть швидше. Зазначений час сушки потрібно витримати обов’язково, не залежно від температури на вулиці.
- Поєднання матеріалів. Не використовуйте у роботі матеріали різних виробників. Кожен із них у виробництві використовує різні складові. Між собою вони взаємодіють якісно, а у поєднанні з чужими матеріалами може виникати розшарування покриття.
Так, фарбування будинку – робота не з легких. Але результат, який вона приносить, вартий того. При правильному виконанні робіт, оновлення фасаду стане довгостроковим вкладенням в красу і довгу службу будови.