Промышленное предприятие ЗИП

Глобальний мовчазний вбивця: свинцеві фарби

свинцовые краскиЯскраві фарби завжди привертають увагу, роблячи наше життя яскравішим. Однак мало хто з нас замислювався, наскільки безпечними є такі фарби?

Справа в тому, що багато підприємств використовують свинець як пігмент для створення яскравих і соковитих кольорів у своїй лакофарбової промисловості.

Через його небезпечний вплив на організм людини прогресивні країни прийняли законопроекти, які регулюють використання цієї токсичної речовини. Так як свинець вражає центральну нервову систему і мозок, а також кровоносну систему, нирки і навіть кісткові тканини. У вагітних жінок відбуваються зміни у дитини на генетичному рівні, а також зниження його інтелектуального рівня. Найбільший вплив свинець має якраз на дитячий організм. Щорічно від отруєння свинцем вмирає приблизно 143 000 людей.

Але, незважаючи на це, і на заборону використання свинцю, багато сучасних промислових підприємств продовжують додавати його в фарбу.

Щоб привернути увагу громадськості до цієї проблематики в жовтні 2016 року по всьому світу було оголошено тиждень дій, які запобігають отруєнню свинцевими фарбами.

В Україні всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» за ініціації міжнародної організації ВООЗ провела конференцію на тему: «Невидимий вбивця в нашому домі: наслідки використання свинцевих фарб для здоров’я українців», де представила результати дослідження українських фарб на наявність в них свинцю. Слід зазначити, що в цей період такі дослідження були проведені по всій Центральній Європі. Як з’ясувалося, найбільшу кількість свинцю міститься в яскравих фарбах: жовтих, оранжевих та червоних. Ці кольори найчастіше використовують для фарбування дитячих садків, дитячих майданчиків і багатьох інших організацій.

Згідно з дослідженнями, максимальна кількість вмісту свинцю у фарбах, вироблених в Таджикистані та Білорусі (див. Діаграму №1).

свинцеві фарби

Що ж стосується України, то лише 30% українських промислових лакофарбових підприємств використовують недопустимі норми свинцю в своїх лакофарбових матеріалах. На тлі загальної тенденції – це найменший відсоток, хоча слід зазначити, що Україна на даному етапі поки не має ніяких законодавчих норм, які б регулювали кількість вмісту свинцю в лакофарбових матеріалах на відміну від тієї ж Росії.

Слід зазначити, що раніше підприємство «ЗІП» використовувало свинець в деяких своїх продуктах, але відмовилася від його використання більше 10 років, піклуючись про здоров’я своїх споживачів. І, сьогодні, фарби, які випускає підприємство, є безпечними для здоров’я українців.

Наші бренди
Наші партнери
закрыть

Fieldset

 

Verification

закрыть

Supplier Data

 

preloader