Промышленное предприятие ЗИП

Матриця пріоритетів Ейзенхауера

Скільки часу у добі вам потрібно, щоб все встигнути? Біда сучасних людей у тому, що кожен хоче додати годину-дві, а то й всі 24 години, щоб успішно справлятися зі своїми справами. Насправді ж проблема не в нестачі часу, а в невмінні ним розпоряджатися. Ми пропонуємо вам у допомогу президентський метод розподілу пріоритетів. Цікаво? Давайте дізнаватися детальніше.

Що таке матриця пріоритетів Ейзенхауера?

матрица приоритетов эйзенхауераМатрицю пріоритетів розробив для себе Девід Ейзенхауер – 34-й Президент Сполучених штатів Америки, щоб оптимізувати свій робочий час. У чому вона полягає? У розподілі справ згідно з важливостю і терміновістю. На практиці все просто.

Щоб було легше поділити справи, намалюйте квадрат та поділіть його на чотири сектори. Вертикальна риса, яка ділить квадрат – це міра важливості, а горизонтальна – терміновості.

Перший квадрат – це терміново і важливо

В ідеалі перший квадрат має бути порожнім. При правильному розподілі пріоритетів, дійсно важливі справи ви будете встигати виконати в термін. Таким чином, вони просто не встигнуть переміститися у категорію «важливо і терміново». Але якщо ви поки не змогли підкорити час і справи, до першого квадрату потрібно віднести те, що може серйозно вплинути на становище та статус, стати причиною неприємностей, порушити виконання намічених цілей. Також сюди відноситься усе, що пов’язано зі здоров’ям і самопочуттям.

Другий квадрат – важливо, але не терміново

Другий квадрат вважається основою успіху. Він найважливіший у роботі та житті. Тут повинні бути поточні справи, робочі обов’язки, а також плани щодо відпочинку на найближчий час. Якщо ці завдання не виконувати вчасно, вони перейдуть до першого квадрату, що стане дзвіночком невдачі. Працюючи згідно з другим квадратом, ви зможете виконувати важливі справи обдумано і спокійно, вчасно встигаючи все.

Третій квадрат – терміново, але не важливо

Третій квадрат – це справи, які важливі, потрібні, але «терплять». Наприклад, змінити лампу, поприбирати, сходити на свято до далеких родичів. Справи такого роду ніколи не варто вносити до першого квадрату. Щоб не помилитися у пріоритетах, аналізуйте: наскільки це важливо особисто для вас і чи у ваших це інтересах?

Четвертий – не терміново і не важливо

Четвертий квадрат – це зона найменшої важливості. Що тут буде? Перегляд серіалів, розмови у соцмережах, зустрічі, на які вам не дуже хочеться йти. Це все також складає наше життя, проте не несе корисного навантаження. Тому таким справам варто відводити мінімум часу і тільки після того, як справи з усіх трьох попередніх квадратів будуть виконані.

Організовуйте свій день за принципом Ейзенхауера, розподіляйте пріоритети обдумано, з урахуванням їх актуальності та власних інтересів. Правильна самоорганізація вбереже вас від надмірних навантажень, невірних рішень, втоми і невдоволення, відкриє час для особистих захоплень. Люди, яким вдалося опанувати час, завжди успішні та незалежні від обставин.

Наші бренди
Наші партнери
закрыть

Fieldset

 

Verification

закрыть

Supplier Data

 

preloader