Промышленное предприятие ЗИП

Розпис стін власноруч: модні ефекти з пульверизатором

Модний інтер’єр? Легко! Особливо якщо у вас є пульверизатор, інтер’єрна фарба і … наша стаття про те, як створити ефектне оформлення власноруч.

Простий і складний інструмент

Чому так популярні пульверизатори, або ж, як ще їх називають, фарбопульти? Вони створені, щоб спростити та прискорити роботи по фарбуванню стін. Фарбувати пульверизатором зручно на великих поверхнях і у важкодоступних місцях. З їхньою допомогою можна швидко нанести рівномірний шар фарби, витрачати мінімум матеріалів, якісно пофарбувати фігурні деталі. А останнім часом фарбопульти застосовуються не тільки для фарбування рівних поверхонь, але й для оригінальних декоративних ефектів.

Хочете скористатися практичним інструментом? Хороша ідея! Давайте дізнаємося, як із ним працювати, основні особливості нанесення матеріалів та цікаві ідеї дизайну.

Якою має бути фарба?

Какой должна быть краска?Почнемо із головного – фарби. Усі інтер’єрні матеріали TRIORA за своєю густотою розраховані під нанесення валиком або пензлем. Для пульверизатора фарба повинна бути рідшою. Готовий матеріал потрібно розбавити чистою холодною водою не більше ніж на 20% від загальної маси. Щоб не переборщити із рідиною, почніть розбавляти, потроху підливаючи воду та перемішуючи.

Оцінюйте густоту фарби. Як визначити «на око», чи досягнута потрібна консистенція? Відпочатку по своїй густоті фарба нагадує рідку сметану. Після розведення матеріал повинен бути трохи густішим за молоко.

Налаштування пульверизатора та перевірка на поверхні

Настройки пульверизатора и проверка на поверхностиЦе наступний етап випробувально-підготовчих робіт. Налийте розбавлену фарбу у колбу пульверизатора, виставте усі налаштування у середній режим і спробуйте нанести трохи матеріалу на будь-яку пробну поверхню. Наприклад, на лист картону. Якщо фарба лягла рівномірно та немає прогалин, значить, усі налаштування підходять, можна працювати.

Важливо: фарбувати потрібно на відстані 30-40 см від поверхні.

Тепер поговоримо про розташування сопла на розпилювачі фарбопульта. Більшість апаратів дозволяє наносити фарбу крапкою, горизонтальним чи вертикальним овалом.

Ключовим моментом у роботі також є налаштування тиску, подачі фарби та швидкість нанесення матеріалу. Розглянемо 3 основних способи:

  1. Для рівномірного фарбування одним шаром оптимально підійдуть середні налаштування фарбопульта.
  2. Якщо необхідно отримати в декорі великі бризки, тоді:
  1. Якщо хочете отримати дрібні бризки, тоді:

Що можна зробити за допомогою фарбопульта?

горизонтальное омбре вертикальное омбре 

Ефект «Омбре». Найпопулярніший ефект фарбування пульверизатором – це градієнт або «омбре». Він дозволяє поєднувати світлі та темні відтінки фарби, виконувати перехід кольорів. Першою на стіну розбризкується фарба, яка йде в основу градієнта. Наступний шар вже іншого кольору наносять хлист навхлист на попередній, створюючи плавний перехід. Кольорові смуги роблять горизонтально або вертикально, регулюючи їхню ширину за своїм смаком.

Ефект «Омбре» можна виконати у декількох варіантах:

Омбре дуже простий у виконанні і буде під силу навіть тим, хто вперше використовує краскопульт.

Брызги золотаКолір – у центрі. Ще один варіант пофарбувати стіни у кілька кольорів. Тільки якщо у випадку з омбре відтінки наносять смугами, то цей ефект передбачає зміну кольорів від центру – до країв стіни. Першим наноситься основний колір у центральній частині стіни. За ним – проміжний колір, а останнім – той, що обрамить стіну по краях. Ефектно, незвично та відмінно застосовується у будь-яких інтер’єрах.

Цвет – в центреКольорова абстракція. Якщо залишилася фарба декількох кольорів від ремонту у квартирі, можна вдало застосувати її для створення оригінальної акцентної стіни. Починайте від крайнього кута. Наносьте кожен із кольорів по черзі, поступово, розбризкуючи фарбу у тих місцях, де хочете бачити саме такий відтінок. Останніми можна виконати кілька світлих штрихів у різних частинах стіни. Вони збалансують усі задіяні кольори фарб.

Рисунок трафаретомМалюнок трафаретом. Це акутально для великих малюнків, візерунків, оригінального фарбування великих площ. Щоб малюнок добре та рівно ліг на стінку, використовуйте для закріплення трафарету монтажну плівку-самоклейку. Так він щільно закріпиться на стіні, фарба не вийде за межі наміченого узору, а після зняття плівка не залишить неприємних клейових слідів.

Цветная абстракцияБризки золота. Прекрасний варіант – декоративна робота із блискучими матеріалами. Для цього базове покриття стіни виконується у будь-якому кольорі. А поверх нього великими бризками наноситься блискучий матеріал ТOP lasur TRIORA. До речі, ТOP lasur також вимагає розведення до більш рідкого стану.

Краскопульт – зручний апарат, що відкриває перед нами нові, цікаві можливості. Використовуйте їх для якісного ремонту, створюйте незвичайні інтер’єри та реалізовуйте найсміливіші ідеї.

Наші бренди
Наші партнери
закрыть

Fieldset

 

Verification

закрыть

Supplier Data

 

preloader