
Стіни, підлога і стеля – це три стовпи, на яких будується інтер’єр приміщення. Неправильний підбір кольорів може виглядати невдало, візуально зменшити, затемнити кімнату. Щоб не помилитися у поєднаннях – використовуйте перевірені формули підбору кольорів.
Плавний перехід
Найбільш поширений, гармонійний і безпрограшний спосіб. Стеля тут – найсвітліша частина, стіни – на тон-два темніші за стелю, а підлога – за стіни.
У чому перевага?
- Балансує всі поверхні між собою, підходить для будь-яких приміщень.
- Візуально додає світла у приміщенні.
- Дозволяє використовувати декоративні деталі яскравих кольорів.
Сміливий контраст
У цьому варіанті виділяється кожна частина кімнати. Стеля – світла, підлога – темна, а стіни – яскраві. Виглядає живо, помітно та індивідуально.
У чому перевага?
- Темна підлога і однотонні стіни візуально роблять стелю вище, ховають недоліки кімнати.
- Із темною підлогою добре поєднуються шпалери з малюнком.
- Якщо стіну біля вікна виконати у кольорі стелі, кімната буде здаватися ще світлішою.
Повітряний верх
Світлі стеля і стіни у поєднанні з темною підлогою – досить практичне рішення. Це оформлення робить кімнату ошатною, дозволяє вигідно представити на тлі стін оригінальні деталі інтер’єру. Наприклад, ексклюзивну картину або ж цікаве крісло. Головне – уникайте важких масивних предметів у обстановці.
У чому перевага?
- Розширює простір невеличких приміщень.
- Просто в застосуванні.
- Підходить до різних стилів.
У контрасті зі стінами
Варіант, коли стіни є найбільш світлою або темною частиною інтер’єру – вигідний прийом для кімнат із низькими чи високими стелями. Головне у підборі кольорів простежити, щоб стеля не була темнішою за підлогу. Таке можливе лише у кімнатах із дуже високими стелями.
У чому перевага?
- Оригінально виглядає у будь-якому приміщенні, підходить для кімнат різних розмірів.
- Темні підлоги та стелі у комбінації зі світлими стінами дозволяють візуально зменшити висоту стін.
- Світла підлога і стеля з темними стінами візуально збільшують висоту.
Часом ми не завжди ретельно плануємо майбутню кольорову схему в кімнаті. Тому дизайнери радять планувати, базуючись від першого, із чим ви визначилися. Наприклад, якщо ви вже купили ламінат кольору берези, колір стін і стелі можна підібрати, виходячи із базових поєднань. Важливо не перетягувати весь акцент на гору і використовувати кольори, що добре поєднуються між собою.