Промышленное предприятие ЗИП

Чому важливо дотримуватись температури при фарбуванні?

Виробники вказують обов’язкові умови нанесення – температуру і вологість повітря. Чи так це важливо, і чи може температура істотно впливати на якість покриття? Шукаємо відповіді та робимо висновки.

Температурний режим

температурный режимФарбування будь-якої поверхні являє собою специфічну хімічну реакцію. Якщо вона пройде правильно, вийде міцне покриття. Якщо ж ні – робота буде виконана даремно.

Від температури і вологості безпосередньо залежить, наскільки міцним та довговічним вийде покриття. Оптимальна температура нанесення для більшості лакофарбових матеріалів встановлена ​​у межах від +5 °С до +35 °С.

Що трапляється, якщо температура не відповідає нормі?

Давайте розглянемо найчастіші випадки конфлікту матеріалів та температур.

  1. Температура зовнішнього середовища вище за норму. Чим вище температура, тим швидше висихає та твердне нанесене покриття. Занадто швидке висихання призведе до того, що на поверхні покриття виникне міцна плівка, яка завадить матеріалу рівномірно просохнути вглиб. Пари, що залишилися у нижніх шарах фарби шукатимуть вихід на поверхню. Від цього на фарбі виникнуть бульбашки та пори, на поверхні можуть з’явитись хвилі.
  2. Температура покриття вище за температуру атмосфери. Особливо це стосується фарбування на вулиці у літній час, коли всі покриття сильно прогріваються. Фарба, яка на них наноситься, починає сохнути з глибини, від гарячої поверхні. Зовнішній шар довго залишається в’язким, висихає частинами, від чого покриття виходить нерівним.
  3. Температура зовнішнього середовища нижче за норму. Холодне повітря і холодна поверхня призводять до того, що фарба не твердне повністю, може виникнути нерівномірний колір, слабке зчеплення з поверхнею. До того ж, низькі температури зазвичай супроводжуються підвищеною вологістю і виникненням конденсату на поверхнях. Це також суттєво перешкоджає утворенню міцної плівки.
  4. Різні температури фарби і поверхні. Наприклад, фарба зберігалася у погребі, а роботи ведуться літнім вечором по прогрітій поверхні. Через різницю температур під фарбою з’являється конденсат, через що вона погано пристає до поверхні. Для нормального нанесення фарба і те, що нею фарбують мають бути схожих температур. Тому перед фарбуванням краще потримати матеріал у приміщенні, де будуть вестися роботи.

Існують ще й нестандартні температурні умови:

специальные материалыДля цього існують спеціальні матеріали, які розраховані саме для таких температур і поверхонь. У іншому випадку покриття просто попливе та зіпсується.

І хоча це здається непростою справою, у реальності легко виконати фарбування у відповідних умовах. Діапазон температур широкий, роботи не обмежені конкретною порою року. Головне – наносити матеріал на суху поверхню і враховувати рекомендації виробника щодо конкретного матеріалу. При дотриманні усіх умов, покриття виходить гладким, міцним, готовим до тривалої служби.

Наші бренди
Наші партнери
закрыть

Fieldset

 

Verification

закрыть

Supplier Data

 

preloader