
Здавалося б – чому ж не можна фарбувати в 1 шар? Адже це економить матеріал, витрачені гроші і, звичайно, наш час. Але який у підсумку ми отримаємо результат і чи буде він вартий економії? Дізнаємося, що говорять про правила фарбування фахівці і чому категорично не можна наносити фарбу тільки 1 шаром.
Філософія правильного фарбування
Для чого ми фарбуємо поверхні? Не залежно від того, мінерал це, метал або дерево, мета фарбування – створити захисний шар і декорувати поверхню.
Для захисного шару важлива:
- товщина покриття;
- якість нанесення;
- міцність зчеплення.
Від декоративних якостей потрібно:
- гладке покриття без похибок;
- рівномірний колір;
- відсутність плям і розводів після висихання.
Шар, який створює фарба на поверхні, називають покриваністю. Якісна фарба для стін з високою покриваністю утворює щільну плівку, насичений колір і рівномірний шар. Матеріали з більш економічною формулою утворюють тонке покриття, місцями колір може виглядати водянистим. Ось тут і допоможуть додаткові шари фарби.
Другий шар фарби – робота над помилками
Другий шар – це гарант досягнення якісного результату. Фарбування стін в інтер’єрних роботах вимагає обов’язкового нанесення двох шарів фарби.
- Наносячи другий шар матеріалу, можна зафарбувати усі вади після попереднього фарбування. Справа в тому, що стіни рясно вбирають фарбу і тому на деяких ділянках можливий більш бляклий колір. Повторне нанесення істотно поліпшить результат.
- Другий шар фарби робить плівку покриття товщою. Відповідно, захисний шар стає міцніше і краще береже поверхню від зовнішніх впливів.
- Навіть найдорожча фарба екстра-класу саме у два шари створює покриття ідеально рівного і насиченого кольору.
Як пофарбувати стіни, щоб отримати ідеальне покриття? Це залежить від якості фарби, яку ви обрали.
У роботі з недорогими матеріалами рекомендують наносити покриття у 2-3, а то і більше шарів. Дорожчі фарби досить нанести у 2 шари. Наприклад, інтер’єрні фарби для стін TRIORA мають високий ступінь покриваності, економно наносяться на поверхню. 1 літром напівматової фарби TRIORA можна покрити до 12 м² поверхні. Витрата матеріалу буде невеликою, так що це особливих витрат не завдасть, а от результат однозначно порадує.
Тепер трохи про витрати фарб. Обираючи між дешевою і дорогою, подумайте, який обсяг вам потрібен. Цілком можливо, що вигідніше буде купити дорожчий матеріал з високою покриваністю і обійтися двома шарами, аніж купувати дешеву фарбу і наносити її у 3 шари, з великою витратою самого матеріалу.
Дотримуйтеся золотого правила 2-х шарів та отримуйте завжди відмінний результат робіт.