
Свинець – це токсичний елемент, який раніше додавали в фарби. Законодавчо цей процес ніяк не регулювався, але його використання стало приводити до серйозних проблем зі здоров’ям.
В результаті чого значна частина країн ухвалила відповідні законодавчі акти, що регулюють його використання.
Більше 40 років прогресивні країни не використовують свинець як компонент для виготовлення фарб.
Навіщо в фарбу додавали свинець, і як це відображається на здоров’ї?
Свинець використовувався як пігмент для створення яскравих лакофарбових матеріалів. Його також використовували для того, щоб фарби висихали швидше, а також захищали металеві поверхні від корозії.
Але, використання свинцевих фарб може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.
Свинець вражає центральну нервову систему і мозок, а також кровоносну систему, нирки і навіть кісткові тканини. У вагітних жінок відбуваються генетичні зміни у дитини, а також зниження його інтелектуального рівня.
Для боротьби з цією проблемою в світі 23-29 жовтня 2016 року проголошено тижнем дій, які запобігають отруєння свинцем. В рамках цього тижня всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» за ініціації міжнародної організації ВООЗ буде проводити прес – конференцію. Тема конференції «Невидимий вбивця в нашому домі: наслідки використання свинцевих фарб для здоров’я українців» є досить хвилюючою, оскільки питання безпеки лакофарбових матеріалів стоїть дуже гостро не тільки в Україні, а й в усьому світі. Навіть після заборони використання свинцю, багато виробників продовжують додавати цю токсичну речовину до своїх лакофарбових продуктів.
На конференції будуть оприлюднені результати досліджень українських фарб на утримання в них свинцю.
Слід зазначити, що раніше підприємство «ЗІП» використовувало свинець для окремих товарів, але більше 10 років тому відмовилася від використання цього шкідливого і токсичної речовини в своїх продуктах, піклуючись про здоров’я своїх споживачів.