
Відчуваєте, що пора оновити будинок? Хочете додати більше кольору? Тоді новий тренд – для вас. Що таке color blocking і як використовувати його в інтер’єрах? Розбираємося в усьому у нашій статті.
Звідки з’явився color blocking?
Дизайнери розповідають, що прийом блочного поєднання кольорів першим використовував і всім показав художник-абстракціоніст Піт Мондріан. Його ідею перехопив модельєр Ів Сен Лоран і в 60-х роках випустив знамениту колекцію суконь. А за ними вже інтер’єрні дизайнери почали застосовувати колор блокінг у будинках.
Як використовують color blocking в інтер’єрі?
Найпростіший і відомий спосіб інтер’єрного колор блокінгу – розсортувати предмети за кольорами. Наприклад, розставити книги за кольором корінців.
Іноді дизайнери використовують цей прийом в аксесуарах. Наприклад, на тлі світлої нейтральної стіни ставлять яскравий диван і тумбу різних кольорів.
Але найпопулярніший варіант кольорових блоків в інтер’єрі – фарбування стін інтер’єрною фарбою різних кольорів. Вони повинні поєднуватися великими сегментами в геометричному малюнку. Це можуть бути квадрати, трикутники, просто поєднання геометричних фігур у візерунку.
Які тенденції color blocking 2018?
Якщо хочете зробити свій інтер’єр максимально модним, використовуйте в колор блокінгу тренди кольорів 2018 року. Багато із кольорів цієї палітри відмінно поєднуються один із одним, а також можуть виступати яскравими акцентами.
Більше про модні кольори сезону читайте у нашій статті
5 правил color blocking
- Використовуйте прийом фарбування блоками на великих і вільних стінах. У маленькому приміщенні між шафами гру кольорів ніхто не помітить.
- Зважившись на колор блокінг, попрацюйте над правильною комбінацією кольорів. Дизайнери підказують: найвдаліші поєднання – близькі кольори. Наприклад: синій, сірий, блакитний; червоний, помаранчевий, жовтий. Різкі контрасти виглядають дуже яскраво, тому кольори підбирайте обережно, щоб потім вам було комфортно із ними.
- Застосовуйте правило комбінації яскравих кольорів: 60% – основний колір, фон, 30% – додатковий, 10% – акцентний.
- Не використовуйте у колор блокінг візерунки і малюнки. Колір повинен бути чистим, без будь-яких вкраплень.
Не застосовуйте багато яскравих елементів. Обравши для стін колор блокінг, утримайтеся від яскравих аксесуарів або використовуйте ті кольори, якими вже скористалися при фарбуванні стін. Надмірна кількість яскравих деталей позбавить інтер’єр смаку.
Використовуйте цей прийом, щоб зробити будинок індивідуальним, додати в нього нові настрої. Колор блокінг прекрасно вписується у мінімалізм, скандинавський стиль, лофт, дозволяє зберегти в інтер’єрі спокійний базовий колір і при цьому внести у будинок яскраві фарби.