
Генеральне прибирання у будинку починається як маленька революція, але не завжди виправдовує очікування. Так, вікна блищать і килим випраний, але ось шафи так само повняться непотрібними речами. Як попрощатися з ними не шкодуючи? Існують перевірені методи ефективного прибирання у будинку … і житті.
Наука порядку
Процес наведення порядку не такий простий, як здається. Генеральне прибирання вимагає плану і його суворого виконання. Експерт із порядків з Японії Марі Кондо присвятила роки вивченню, аналізу та розробці методик наведення порядків. Її книга «Магічне прибирання» має величезний попит. Більш того, Марі виїжджає до клієнтів додому і допомагає їм приводити все до ладу. На практиці багатьом тільки методика «конмарі» допомогла дійсно навести бажаний порядок. У чому її секрети? Перш за все, у тому, що прибирання розцінюють не просто як побутову працю, а як магічний обряд очищення житла, мотивацію до змін. І кожне з правил методики крім практичних порад несе в собі ще й психологічний посилання.
Правило № 1. Наводьте лад поетапно і не у кімнатах, а в речах. Таке прибирання речей буде набагато ефективнішим. Сьогодні переберіть усі книги у квартирі, завтра – одяг. Перебираючи речі, сортуйте їх у окремі стопки. Є дефект – відправляйте речі у стопку для звалища. Річ придатна і у хорошому стані – окрема стопка. Звичайно, із таким підходом швидко прибрати квартиру не вийде, проте досягнутий результат здивує і допоможе довго зберігати порядок.
Правило № 2. Живіть із тим, що тішить. Філософія правильного прибирання говорить про те, що з усіх речей слід залишити тільки ті, що дарують позитивні відчуття. Якщо річ не викликає у вас жодних емоцій, скоріш за все, ви нею і не користуєтеся. Час прощатися.
Правило № 3. «Що для одного – непотріб, для іншого – недоступна розкіш». Перебравши речі та розсортувавши їх на стопки, знайдіть їм вірне і гідне застосування. Одяг у хорошому стані виперіть та віддайте малозабезпеченим людям, старі ковдри знадобляться у притулку для бездомних тварин, а непотрібні книги можна здати до бібліотеки або ж на макулатуру.
Правило № 4. Усе по місцях! Після капітального перебирання у шафах звільняється маса місця. Решту речей потрібно розсортувати якомога зручніше. Подумайте, які розташування речей утворювали незручності та змініть їх. Те, чим ви рідко користуєтеся, кладіть до закритих відділень. Речі щоденного використання тримайте під рукою.
Що ми отримуємо після прибирання?
У прибраному будинку не втратчається час на пошуки речей серед завалів, легше підтримувати порядок, стає помітним інтер’єр, а також декоративні деталі, відчувається стиль. А ще існує чудове повір’я – якщо хочете чогось нового, позбудьтеся старого, звільніть місце. Генеральне прибирання глобальних змін у житті не принесе, але точно вплине на світосприйняття. Воно навчить нас обирати із навколишнього світу дійсно важливе та значуще, прощатися з неактуальним, відпускати гнітючі емоції і спогади. Цілком ймовірно, що велике прибирання в будинку – це посилання із глибин душі з побажанням здійснювати зміни на краще.