
Усі знають, що дерево добре приймає емалі й лаки, але не усі знають, із чим іще можна працювати на деревині. Цікаво? Секрети розкривають фахівці із нанесення лакофарбових матеріалів.
Будь-якій поверхні – свій матеріал
Для початку зазначимо ключове правило робіт по фарбуванню: для кожної поверхні існує свій вид матеріалу. Якщо ви плануєте великий комплексний ремонт, краще не економити та купувати матеріали цілеспрямовано, призначені для конкретних робіт на певній поверхні.
Найпоширеніші матеріали для дерева:
- Лаки. Зберігають натуральний колір деревини, створюють міцне блискуче покриття.
- Лазурі. Надають дереву певний відтінок та легкий блиск, підкреслюють структуру дерева.
- Емалі. Повністю приховують деревину, надають яскраві кольори та блиск.
Але іноді буває, що наші творчі ідеї йдуть трохи далі за можливості лакофарбових матеріалів для дерева. Наприклад, ви хочете яскравий колір для дитячих меблів, але боїтеся використовувати звичайні алкідні кольорові емалі. Або вам потрібно декорувати вироби із дерева і потрібен особливий ексклюзивний колір. Що може виручити в роботі з деревом?
Із асортименту лакофарбових матеріалів TRIORA із деревом сумісні:
У чому особливості їх застосування?
- Інтер’єрні фарби вимагають підготовки поверхні. Найкраще вони лягають на очищене, «голе» дерево.
- Використовуйте ґрунтовку для дерева TRIORA – вона виготовлена на водній основі та добре поєднується із інтер’єрної фарбою. Із ґрунтовкою фарба не вбереться в дерево, а рівно ляже на поверхню.
- Після фарбування застосовуйте лак. Знову-таки, це має бути лак на водній основі, сумісний із фарбою. Навіщо додаткове покриття? Воно надійно захистить фарбу від зносу і витирання, додасть блиску та продовжить службу покриття.
- Враховуйте нюанси в тонуванні фарби. Якщо вам потрібні насичені яскраві, темні кольори, включаючи чорний, зупиніться на шовковисто-матовій інтер’єрній фарбі. Якщо ж шукаєте оригінальний колір із пастельної палітри, тоді обирайте напівматову фарбу TRIORA.
Чим би ви не вирішили фарбувати деревину, для якісного результату варто дотримуватися 3-ьох правил:
- Обов’язково очистити поверхню, що фарбується.
- Наносити матеріали тільки на сухе дерево. В іншому випадку поверхня швидко зіпсується і втратить вигляд.
- Наносити другий шар тільки після того, як висохне перший. Так обидва шари добре закріпляться на дереві, надовго збережуть покриття. Щоб фарба лягла рівно, перед нанесенням останнього шару радять протерти поверхню м’яким наждачним папером і видалити невеличкі шорсткості.
Працювати із деревом – одне задоволення. Використовуйте основні правила підготовки поверхонь та нанесення матеріалів – і результат вас 100% не розчарує.