Промышленное предприятие ЗИП

Як жили генії? Досліджуємо розпорядок дня великих людей

Якщо звернутися до історій великих людей минулих століть, виходить, що для того, щоб бути максимально продуктивним потрібно правильно себе виховати і результат не змусить чекати. Заінтриговані? Давайте дізнаємося, як жили генії та що з їхнього досвіду може стати в нагоді нам у сучасному світі.

Життя і робота геніїв

Режим генияВчений із Канади Пол Тагард досліджував понад 160 історій видатних персон науки та культури минулих століть. Його метою було вивести вдалу формулу ефективного режиму дня і подивитися, чи схожа вона на сучасний трудовий режим.

Дослідження показали, що більше 70% успішних людей виконували ударну працю з раннього ранку. Трохи менше 50% працювало у денний час. Близько 20% працювали виключно вечорами, а 15% показали себе як «нічні» трудоголіки.

Якщо проаналізувати усі графіки знаменитих людей, в їхніх персональних підходах до роботи вбачається кілька спільних ідей.

Ідея 1. Чіткий графік. Самодисципліна та самоорганізація були віссю, на якій оберталося життя відомих особистостей. Що примітно, кожен із них сам собі встановив режим, виходячи із особистих переваг. У багатьох до графіку потрапили й кумедні звички. Наприклад, режисер Федеріко Фелліні обов’язково о 7 ранку дзвонив своїм друзям і для багатьох навіть став надійним будильником.

Ідея 2. Безперервна продуктивна праця. Кілька годин кожен із них присвячував виключно своїй роботі, не відволікаючись на дзвінки, розмови, сторонні справи. У будинку письменника Томаса Манна робочий час із 9:00 до 12:00 був періодом суворої тиші. Дітям заборонялося шуміти і навіть гратися поблизу батьківського кабінету.

Ідея 3. Перерва. Обов’язково в режимі усіх великих була перерва у повному її розумінні. Вона тривала не менше 2-х годин, дозволяючи повністю переключитися на іншу діяльність або подумати про те, що вже зроблено. Наприклад, композитор Штраус за дві години відпочинку встигав пообідати, прогулятися і зіграти в карти. Після чого знову повертався до праці.

Що ми можемо з користю запозичити у великих?

  1. Звичка не відволікатися. Візьміть за правило забувати про соцмережі, телефони і перекури. Згодом ви побачите, як швидко та результативно промайнуть 3 години роботи. Цілком ймовірно, що це допоможе вам виконувати завдання набагато швидше, ніж раніше. А для перегляду пошти та повідомлень виділіть чіткий час. Наприклад, Бенджамін Франклін своїй кореспонденції присвячував обідню годину.
  2. Відпочинок на свіжому повітрі. Кожен із героїв досліджень мав у графіку обов’язковий час прогулянок. Ходьба та свіже повітря сприятливо впливають на роботу головного мозку, заспокоюють, забезпечують організм необхідним киснем. Вважайте це внеском у власну ефективність і проводьте хоча б годину часу на вулиці.
  3. Захопленість справою і відповідальність. Створення музики, розвиток сюжету нового роману або копіткі медичні консультації – чим би не займалася відома людина, вона розцінювала це як свою головну справу.

Як ефективно працювати зараз? Якщо вам дійсно подобається ваша робота, зробіть її головною справою життя на найближчі 8 годин. Результат не змусить себе довго чекати. Цілком можливо, що для колег ви станете людиною, що зуміла організувати роботу із максимально корисною віддачею.

Наші бренди
Наші партнери
закрыть

Fieldset

 

Verification

закрыть

Supplier Data

 

preloader