
У 19 столітті вчені провели експеримент. Одну жабу кинули у каструлю з окропом, вона вистрибнула та залишилася в живих. Іншу жабу підігрівали у каструлі з холодною водою. Вона адаптувалася і лишень коли вода закипіла, спробувала вистрибнути. Сил не залишилося – і земноводне загинуло. Часом люди, як ті жаби, роками піддаються стресам, ставлячи під загрозу своє здоров’я. Стоп! Розбираємося, як не зваритися і вчасно встигнути вистрибнути.
Суть синдрому жаби в тому, що людина без заперечень приймає дійсність, навіть не замислюючись про те, що це їй не підходить. Розпізнати синдром можна, відповівши на прості запитання:
- Чи відчуваєте ви себе відпочившим та бадьорим?
- Чи приносить вам задоволення усе, що ви робите?
- Чи вистачає у вас часу на себе та свої захоплення?
- Як часто вам доводиться змінювати плани, підлаштовуючись під оточуючих?
Якщо відповіді явно не на вашу користь, значить ви вже у каструлі і, скоріше за все, вона підігрівається. Як вистрибнути?
- Поставити на перше місце власні інтереси та боротися за них. Застосовувати це у всіх сферах життя – вдома, на роботі, в компанії.
- Навчитися відмовляти без докорів сумління, якщо це не є вашими безпосередніми зобов’язаннями чи нав’язується вам кимось.
- Не приймайте те, що створює труднощі, ускладнює життя, але при цьому не несе вам абсолютно ніякої користі чи вигоди.
Як уникнути синдрому жаби і не повторити помилок у подальшому?
- Поставте мету. Подумайте, що потрібно вам у житті, чого б вам хотілося досягти, де побувати і чим зайнятися? Часто не маючи чітких цілей та бажань, людина губиться серед чужих потреб. Завжди знайте про те, чого вам хочеться – і робіть усе для досягнення цього.
- Не виробляйте у собі звичку до некомфортних умов. Аналізуйте все, що заважає, а знайшовши причину, усувайте її.
- Позбувайтеся того, що завдає вам стрес, змушує довго і емоційно переживати. Наприклад, якщо ви постійно сваритеся з кимось із домашніх, з’ясуйте стосунки, дізнайтеся, у чому причина претензій, наполягайте на досягненні взаємної згоди.
Безумовно, не завжди в житті все йде так, як нам того хочеться. Завжди дивіться на перспективу. Бачите позитивні зміни після труднощів? Значить вони того варті. Попереду одні неприємності? Виходьте з гри. А ще важливо, щоб в обставинах, що склалися, ви управляли собою, а не інші вами. Тоді синдром вареної жаби вам не загрожує.