
Ремонт у розпалі, ви сповнені готовності вершити інтер’єрний переворот, аж раптом … фарба пролилася на підлогу. Всяке буває – заскочили спритні «помічники», здригнулася рука, відкриваючи відро, або ж ви оступилися та зачепили кювету із фарбою. Причин може бути безліч. Але як боротися із наслідками? Досвідом поділяться досвідчені ремонтники.
Дій!
Як і в будь-якому екстреному випадку тут на першому плані – швидка реакція. Важливо прибрати якомога більше фарби до того, як вона засохне. Інакше загрожує суха пляма. Тому як тільки пролили фарбу – беріть ганчірку, яка добре вбирає, і витирайте основний обсяг матеріалу. Завдання – зібрати якомога більше фарби з поверхні. Чим тонший шар залишиться, тим більше шансів повністю позбутися плями. У процесі обов’язково міняйте ганчірки залежно від їхнього забруднення. Інакше ж ви будете тільки збільшувати площу плями.
Розчинник у справі
Наступний етап – очищення плями розчинником.
Чим змити фарби на основі води?
З фарбою на воді працювати буде трохи простіше – потрібно ретельно замивати її теплою водою. На твердій поверхні це просто та майже на 100% гарантує чистоту. Якщо ж постраждали килими або оббивка, замивати буде дещо складніше. Мокрою ганчіркою відтирайте пляму доти, доки не досягнете бажаної чистоти.
Якщо є можливість перенести вироб у ванну – вимивайте пляму проточною водою. Це буде швидше та ефективніше.
Як змити органічний матеріал?
У разі, якщо ви пролили алкідну емаль або ж лакофарбовий матеріал на органічній основі, використовуйте розчинник також на органічній основі, наприклад, уайт-спірит або сольвент ЗЕБРА. Принцип той самий, що і з водою – вимивати доти, доки поверхня не стане чистою. Обов’язково працюйте у рукавичках!
Якщо побоюєтеся, що розчинник зіпсує поверхню, випробуйте його на непомітному місці вироба. Іноді трапляється, що розчинник не тільки змиває фарбу, а ще й псує покриття. На жаль, але в цьому випадку доведеться обрати з двох зол менше.
По закінченню очищення розчинником не завадить промити предмет чистою водою. А додаткове прибирання приміщення та провітрювання приберуть неприємний запах.
Враховуйте, що найбільша біда пролитих фарб – колоранти. Вони міцно в’їдаються в матеріал та їх вкрай важко відмити. Вимиваючи фарбу, намагайтеся розмити края плями, щоб зробити їх менш чіткими.
Така схема очищення фарби застосовується абсолютно до всіх поверхонь – текстилю, дерева, бетону. Безумовно, не завжди можна отримати очікуваний результат. А тому, щоб не засмучуватися через зіпсовану підлогу або меблі, обов’язково перш ніж фарбувати, закрийте усі поверхні плівкою. І тоді жодні пролиті фарби вам не страшні.