
Чи потрібна на стелі шпатлівка? Якщо ви плануєте натяжну стелю, то можна й обійтися. Але якщо всі роботи будуть проводитися безпосередньо на самій площині стелі, шпатлювати обов’язково. Так вирівнюються дрібні та великі недоліки, підвищується якість нанесення. А щоб не помилитися у виборі підходящої шпатлівки, скористайтеся підказками професіоналів.
Шпатлівки на всі випадки ремонту
Найбільш популярні сьогодні 2 види матеріалів, якими вирівнюють поверхні – гіпсові або сухі та акрилові шпатлівки.
Гіпсові шпатлівки. Матеріал використовують у будівництві вже дуже давно і, поряд з новими більш сучасними аналогами, він не втрачає популярності. Його особливості:
- Випускається у вигляді сухого порошку. Потрібно готувати вручну, розводячи водою та ретельно перемішуючи. Важливий момент: готуючи шпатлівку необхідно досягти консистенції, ідеальної для нанесення. Надто рідкий матеріал буде стікати з поверхні, дуже густий – не буде триматися.
- Гіпсові шпатлівки наносять в один шар, відпочатку враховуючи усі нерівності поверхні. Додаткове нанесення нового шару призведе до небажаних тріщин та подальшого осипання матеріалу.
- Вимагають обов’язкового ґрунтування після висихання.
Акрилові шпатлівки. Покращений аналог гіпсових матеріалів, має оновлений склад і тому легше застосовується. Акрилові шпатлівки:
- Випускаються готовими до застосування, не вимагають розведення водою. У разі підсихання матеріалу досить розбавити шпатлівку малою кількістю води.
- Акрилові шпатлівки можуть наноситися у кілька шарів, що дуже зручно при нерівних стелях. Після висихання 1-го шару можна поправити помітні вади.
- Не вимагають обов’язкового ґрунтування після висихання, менш затратні в роботі, ніж гіпсові.
Якщо ви розглядаєте матеріали з боку фінансових переваг, оцініть масштаби та площу робіт, дефекти стель. Для ремонту в одній кімнаті вигідніше взяти акрилову шпатлівку малого фасування.
Якщо ремонтувати доведеться великі приміщення, вигідніше використовувати гіпсову шпатлівку. Але до сухих сумішей обов’язково купувати і ґрунтовки, знаходити спеціальне обладнання для їхнього приготування, розраховувати тривалість висихання. Якщо ви наймаєте для ремонту будівельників, у кінцевому результаті акрилова та гіпсова шпатлівка вийдуть приблизно в однакову суму.
Як підсумок: виграють акрилові шпатлівки, залишаючи за гіпсовими право першості у невисокій ціні.
Як підібрати акрилову шпатлівку?
Цей матеріал краще обирати, з огляду на клімат та вологість приміщення.
- У звичайних житлових приміщеннях – спальнях, вітальнях, можна використовувати фінішну шпатлівку TRIORA. Вона формує найтонший рівномірний шар без пор та шорсткостей, можна уникнути подальшої шліфовки поверхні. Незважаючи на тонкий шар, шпатлівка може вирівняти дрібні дефекти. За рахунок мікромармуру у складі виходить покриття ідеально білого кольору.
- У вологих кімнатах – ванних, кухнях, варто зупинитися на фасадній шпатлівці. Вона розрахована на найагресивніші погодні умови, не піддається впливу вологи і захищає стіни.
Шпатлівка – це свого роду базовий шар, який виконує захисні та декоративні функції. Із прошпатльованою поверхнею надалі легше працювати, усі матеріали, що наносяться міцно зчіплюються між собою. Одним словом, це запорука гарного ремонту, що варто застосовувати і на стіні, і на стелі.