
Ви за спорт, здорове харчування та правильний спосіб життя? Вірний вибір! А як щодо здорового будинку? Екологія житла та здоров’я людини напряму пов’язані між собою. Тому дуже важливо обирати для будівництва та ремонту екологічно чисті матеріали. Дізнаємося, як не помилитися та на що орієнтуватися у виборі.
Що значить екологічний матеріал?
Екологічність – це коли матеріал абсолютно не впливає на мікроклімат приміщення. Поняття можна використовувати відносно будь-якої складової будинку – цегла, плита на стінах, оздоблювальні та декоративні матеріали, меблі.
Нешкідливість матеріалів полягає у 3-х складових:
- Із чого вони виготовлені, що у складі;
- Яким чином були виготовлені, чи дотримувалися нормативів виробництва;
- Чи правильно використовували і зберігали матеріали.
Перші два пункти – це завдання виробника. Нам же варто подбати про правильне зберігання. Наприклад, якщо зберігати у сирому приміщенні дерев’яні або мінеральні матеріали, на них незабаром може з’явитися шкідлива цвіль. І причина буде не у фарбі, а у тому, що приміщення недостатньо провітрюються та обігріваються. Щоб зберегти чистоту вдома, обов’язково дотримуйтесь правил експлуатації матеріалів.
Чим небезпечні матеріали, що не підпадають під поняття екологічних?
Часто їх обирають через невисоку вартість. Та нажаль, заощаджуючи на ціні, ми губимо своє здоров’я. Вчені довели: хімічні складові матеріалів провокують масу проблем. Серед них:
- головні болі;
- поганий сон та нервозність;
- ослаблений імунітет, часті захворювання;
- розвиток злоякісних клітин в організмі;
- у маленьких дітей можуть викликати уповільнений розвиток.
Страхітливих факторів чимало, правда? Тоді саме час приймати рішення тільки на користь еко-матеріалів.
Як зрозуміти, безпечний матеріал чи ні?
Перша ознака, за яким визначається чистота матеріалів – це знаки екологічного маркування. На продуктах іноземного виробництва можна побачити різноманітні значки – квітка «Eco Label» у країнах Євросоюзу, «Green Seal» на продукції США, лебідь «Miljomarkt» на товарах Північних країн.
В Україні з 2014 року деякі виробники використовують значок «Зелений журавель». Але у більшості ж, підтвердженням безпеки вітчизняних товарів служить сертифікат відповідності стандартам якості та висновок спеціалізованих лабораторій.
Основні вимоги щодо української продукції:
- енергозберігаючі технології та раціональне використання ресурсів;
- мінімальне використання токсичних речовин, небезпечних для навколишнього середовища та здоров’я людей;
- безпечна експлуатація матеріалу – відсутність бензолу, толуолу, кобальту, ксилолу, формальдегідів та інших шкідливих хімічних речовин.
Те, що вітчизняні виробники дотримуються вимог екологічної безпеки підтверджують результати лабораторних досліджень. Їх зобов’язані вказати в сертифікатах продукту. Ну а для швидкого ознайомлення на етикетках можна побачити знаки відповідності стандартам якості.
Плюс до всього, в інструкції до препарату має бути детально вказана інформація про його склад, а також рекомендації до застосування: де і як використовувати.
Правило здорового ремонту
Сьогодні усі лакофарбові матеріали діляться на два види:
- На основі синтетичних алкідних смол. Алкідні фарби можна застосовувати тільки в нежитлових приміщеннях або на вулиці, вони вимагають обов’язкового дотримання запобіжних заходів при нанесенні.
- На основі води. Матеріали на водній основі є абсолютно безпечними для людини й навколишнього середовища, не впливають на екологію житла і тому їх можна використовувати у будинках. Також ці фарби не потребують захисту під час роботи.
Якщо ви хочете дійсно безпечного ремонту, для усіх внутрішніх робіт в житлі використовуйте водні фарби TRIORA.
Чому TRIORA варто довіряти?
Виробник лакофарбових виробів, підприємство «ЗІП» – єдиний в Україні виробник ЛФМ, який має у своєму складі власну сертифіковану лабораторію. Фахівці постійно досліджують нашу продукцію, відстежують виконання усіх нормативів.
- Для виробництва водної лакофарбової продукції TRIORA фабрика використовує екологічно чисту європейську сировину. У чому її плюс? Повністю відповідає Євростандартам якості, які набагато суворіші, ніж вітчизняні.
- У виробництві підприємство відмовилося від використання шкідливих речовин у матеріалах. Все, що входить до складу фарб – абсолютно нешкідливе.
Продукція TRIORA настільки безпечна, що її можна використовувати у дитячих, спальнях, для ремонту меблів, предметів декору. Вона не має неприємного запаху, не виділяє шкідливих випарів у повітря ані при нанесенні, ані у подальшій експлуатації.
2: 0 на користь водних фарб
Що іще важливо знати? Сьогодні існує думка, що безпечні фарби служать менше, ніж ті, що на основі алкіду. Це омана. Водні фарби створюють відмінне міцне покриття. Наприклад, напівматова інтер’єрна фарба TRIORA має 1 клас стирання, розрахована на інтенсивне миття. Тож, в інтер’єрних фарбах TRIORA безпека та міцність – це синоніми.
Подбайте про те, щоб у вашому домі було чисте повітря, позбавлене хімічних речовин та неприємних запахів. Використовуйте тільки еко-матеріали, насолоджуйтеся здоровим кліматом та бережіть себе!