
У вас колись траплялися неприємні історії з фарбами? Наприклад, купили фарбу відомого виробника. І ціна не копійчана, і якість перевірена, а відкрили – у ній грудки. Або ще прикріше – запаслися інтер’єрною фарбою великого фасування, щоб вистачило, а на ділі вона зовсім не лягає на стінку і не дає однорідного кольору. Хто винен у цих бідах? У більшості випадків причина неприємних сюрпризів – неправильне зберігання фарби. І щоб подібних проблем у вас ніколи не виникало, дізнайтеся, як зберігати фарбу правильно.
Чому важливо правильно зберігати фарби?
Багатьом здається, що герметично закрита тара – це вже гарантія того, що матеріал збережеться в хорошій якості за будь-яких умов. Ні. Це не вірно. Герметика захищає матеріал від попадання повітря та сміття, але ніяк не скоректує, наприклад, вплив сонячного світла чи низької температури.
Зберігати фарбу потрібно так само ретельно, як і продукти харчування.
Від того, в яких умовах знаходиться матеріал, безпосередньо залежить його якість. При неправильному утриманні зіпсувати фарбу можна іще до відкриття банки. Вона втратить свої основні властивості, може розшаровуватися, в ній утворюються грудки. Такий матеріал вже непридатний до роботи. При правильному зберіганні, будь-які лакофарбові матеріали справно прослужать вам повний термін свого використання.
Умови зберігання фарб
Не залежно від складу, усі лакофарбові матеріали повинні зберігатися з дотриманням 5 правил.
- В оптимальному температурному режимі.
- Для водних фарб це від 0 °С до + 35-40 °С. Фарби на водній основі категорично не можна заморожувати. Якщо водна складова у матеріалі замерзне, він буден непридатний до нанесення. Можна просто викинути.
- Для алкідних фарб до + 35-40 °С. За великим рахунком, алкідні матеріали не бояться морозів і високих температур. Але вдаватися у крайнощі не варто. Чим ближче зберігання до норм, тим краще.
Якщо узагальнити, то найкраща температура зберігання – це + 5 °С – + 25 °С. Така температура не впливає на якість матеріалу, при ній комфортно працювати, матеріал добре сохне.
- Тримати подалі від сонячних променів, у темному місці. Сонячні промені нагрівають матеріал, сприяють швидкому висиханню фарби.
- Дотримуватися герметичності упаковки. У погано закритій тарі фарба швидше засохне.
- Тримати подалі від вогню. Алкідні матеріали пожежонебезпечні, тому це – обов’язкова умова безпеки зберігання. Водні ж фарби під дією високих температур просто зіпсуються.
- Металеву тару тримати в сухому приміщенні. Інакше від вологи банка почне іржавіти, втрачати міцність, а з часом іржа може потрапити вже в саму фарбу.
Умови зберігання повинні відповідати усім вищевказаним вимогам. Продукція TRIORA зберігається на опалювальних складах виробника, в сухому приміщенні. Подібні умови ми вимагаємо і від місць продажу наших матеріалів, відстежуємо, щоб фарби зберігалися належним чином. Купуючи лакофарбові матеріали, обов’язково звертайте увагу на умови утримання в магазинах.
Як зберігати залишки фарби?
Не менш актуальне питання, аніж зберігання нових фарб. Якщо у вас залишилася фарба після ремонту – це цінний запас для інших робіт. І чим дбайливіше ви її збережете, тим більше шансів, що матеріал буде придатним до робіт.
Що необхідно зробити?
- Якщо фарби залишилося небагато – перелийте її у меншу тару. Чим менше в банці вільного простору, тим менше зайвого повітря. Значить, фарба не засохне. Для водних фарб підійдуть пластикові, скляні банки. Для алкідів – скло та жерсть.
- Подбайте, щоб у вас залишилися рекомендації з нанесення. Цілком можливо, що ви про них забудете через півроку, а невеличка замітка допоможе правильно використовувати матеріал у подальшому.
- Виконуйте 5 основних правил зберігання, зазначених вище.
Що немає сенсу зберігати?
- Розбавлені матеріали. Їх основний склад змінився після розведення й не факт, що фарба збережеться на тривалий час. Краще використовувати її всю за один раз.
- Матеріали, у яких закінчується термін зберігання. Купуючи ЛФМ, термін зберігання якого закінчується через місяць, не розраховуйте на бездоганну якість залишків.
Зберігайте фарби правильно. Так у вас гарантовано буде запас корисних матеріалів на випадок екстреного ремонту або втілення творчих задумів.