
Кожен, хто робив хоча б раз ремонт, стикався з появою розводів після фарбування. Тут виникає цілком логічний ряд питань – в чому ж причина? Як виправити ситуацію? І як взагалі пофарбувати стелю без розводів.
- Однією з причин появи розводів на стелі є надмірно густа фарба. Дуже в’язку фарбу досить важко рівномірно розподіляти по поверхні.
Щоб уникнути цієї ситуації найкраще вибрати фарбу “TRIORA”, яка має відмінну консистенцією, легко і рівномірно наноситься, при цьому при фарбуванні не капає вам на голову.
- Ще однією причиною появи розводів фарби є надмірно повільна робота. Фарбувати потрібно відносно швидко, поки не висохли профарбовані зони, щоб кордони між ними не були помітні.
- Неправильно підібраний інструмент також може стати причиною появи розводів. Варто запам’ятати, що гладкі поверхні потрібно фарбувати тільки валиком з коротким ворсом. Валики з довгим ворсом можуть стати причиною розводів та нерівностей.
- Ну, і, звичайно ж, найбільш часто зустрічаємою причиною є – неправильно підготовлена основу.
Перед фарбуванням необхідно дослідити стелю. Якщо вона має якісь нерівності, то їх необхідно зашпаклювати за допомогою фінішної акрилової шпаклівки “TRIORA”. Після чого обов’язково поверхню необхідно прогрунтувати ґрунтовкою в залежності від її стану.
Коли стеля виглядає ідеально, тоді можна приступати до фарбування.
Щоб пофарбувати стелю без розводів необхідно:
- Створити найбільш оптимальне освітлення. Найкраще фарбування здійснювати при денному світлі. Саме при денному світлі можна побачити всі непрофарбованності, які в підсумку псують покриття.
- Для успішного фарбування необхідно, щоб в приміщенні була нормальна температура близько 180С і вологість близько 65%.
- Не варто забувати про підготовку. Стеля повинена бути рівною та обов’язково прогрунтованою.
- Валик повинен бути ретельно просочений фарбою, але при цьому вона не повинна стікати з нього, щоб фарба рівномірно лягла на стелю.
- Перед фарбуванням основної площі валик з фарбою необхідно ретельно розкатати на невеликій ділянці.
- Найкраще фарбу наносити W-образними рухами швидко і безперервно, що фарба не встигла висохнути.
- Після того, як нанесений перший шар необхідно ретельно його оглянути, і якщо є непрокраси, поки волога поверхня прокатати їх. Після висихання першого шару можна приступати до нанесення другого.
Дотримуючись цих рекомендацій можна пофарбувати стелю швидко та якісно і без жодних розводів фарби.