
У ремонті існує правило: починати роботи “з верхів”. Тому завжди перша у списку – це стеля. А якщо на ній є горбки, виїмки та інші дефекти, на допомогу йдуть шпаклювальні роботи. Завдання не просте, але під силу кожному. Знадобляться терпіння, увага і трохи теорії для подальшої успішної практики.
Вибір шпаклівки
Щоб удосконалити стелю, необхідні шпаклівка стартова, шпаклівка фінішна і ґрунтовка. Стартова шпаклівка відрізняється грубішим “помолом”, крупною сумішшю, може бути сіруватого або жовтуватого кольору. У якості стартової шпаклівки можна використовувати фасадну шпаклівку “TRIORA”, яка дозволить створити ідеально рівну базу. “Фінішка”- дрібна суміш чистого білого кольору. Фінішна шпаклівка “TRIORA” за рахунок подрібненого мармуру у складі лягає рівно, створює зносостійку і гладку поверхню білосніжного кольору.
Чи можна шпаклювати стелю без ґрунтовки? Ні. У роботі ґрунтовка виступає закріплювачем і захисним покриттям, покращує адгезію (зчеплення) матеріалів між собою, а також знепилює поверхню. У лінійці товарів “TRIORA” можна підібрати ґрунтовки для різних типів поверхні.
Як шпаклювати стелю?
Процес шпаклівки стелі складається з кількох етапів. Перевірено досвідом: кожен із них впливає на кінцевий результат, тому краще не упускати нічого і витримати чергу у виконанні робіт.
- Очистити стелю від залишків старої фарби, шпалер або побілки.
- Великі щілини на стелі зашпаклювати стартовою шпаклівкою, щоб вирівняти поверхню.
- Проґрунтувати стелю після первинної шпаклівки.
- Прошпаклювати стартовою шпаклівкою усю площу стелі. Фахівці радять для кращого результату стартову шпаклівку нанести у два шари. По закінченню шпаклівки “погладьте” стелю широким шпателем, щоб прибрати дрібні недоліки.
- Прошпаклювати поверхню фінішною шпаклівкою. Ця робота остаточно вирівняє стелю.
- Шліфування. Після остаточного висихання останнього шару шліфування потрібне, щоб досягти бажаного ефекту ідеально гладкої поверхні. Поверхню “проходять” дрібним абразивом. Обов’язково подбайте про захист очей і легенів від пилу – надіньте спеціальну маску і респіратор.
- Кінцева ґрунтовка. Вона повністю позбавить поверхню від пилу, мікропор, закріпить шпаклівку і забезпечить мінімальні витрати фарби або ж клею в наступних роботах.
Шлях до ідеальної стелі непростий, проте ті, хто зміг самотужки прошпаклювати стелю, можуть гордо зарахувати себе до бувалих “ремонтників”.