
Багато – не завжди добре. Особливо, якщо справа стосується інтер’єру. Знаєте, як організувати побут без зайвих деталей? Використовуйте в інтер’єрі мінімалізм. Давайте розберемося в особливостях цього стилю та подумаємо, як можна вигідно втілити його в будинку.
Чим характерний мінімалізм і у чому його переваги?
Нічого зайвого – головний посил цього стилю. Але це не означає, що у кімнаті повинен бути лише матрац на голій підлозі. Основна ідея стилю полягає у тому, щоб відійти від нагромадження предметів, спростити дизайн, полегшити конструкції, та й у цілому зробити життя простішим. Саме мінімалізм багато хто вважає стилем, що найбільше пасує сучасному житлу.
Чому так? Для створення цього стилю не потрібно дорогих ресурсів та складних робіт. У ремонті буде досить добротної праці та якісних оздоблювальних матеріалів. Меблювати будинок можна сучасною модульною системою за демократичною ціною, ну а на пару унікальних декоративних речей можна й заощадити кошти. Так, цей стиль елегантний і зручний. Він буде гідним рішенням, якщо ви іще не обрали собі дизайн.
4 основні вимоги мінімалізму
У цьому стилі не потрібно шукати складних рішень. Пофарбовані одним кольором стіни – кращий варіант. А якщо ви хочете внести у кімнату родзинку, використовуйте незвичайні кольорові поєднання. Останні тренди в дизайні інтер’єру 2018 року пропонують застосовувати яскраві кольори навіть у таких стриманих стилях, як мінімалізм.
Правило одного кольору підходить також для підлог і стель. Оптимальний колір для стелі – білий. А покриття для підлоги обирайте з натурального дерева, плитки або ж з імітацією натуральних матеріалів.
Облаштовуйте будинок за правилом першої необхідності. Наприклад, якщо ваша сім’я – з двох чоловік, не потрібно ставити у кухні 6 стільців. На випадок приходу гостей можна придбати розкладні меблі і тримати їх у коморі. Моделі-трансформери дуже практичні, економно витрачають простір у приміщенні. Так у кімнатах залишається багато вільного місця, що дуже цінується в мінімалізмі.
Чим легше конструкція, тим доречніше вона в мінімалістичному інтер’єрі. Найкращі рішення – це деталі зрозумілих геометричних форм. Прямокутні меблі, квадратні килими, круглі світильники. Поєднання декількох фігур створює різноманітність, робить інтер’єр жвавіше. Обирайте предмети без складних деталей та хитромудрих комбінацій.
Мінімалізм не виключає красивих речей в будинку. Він виключає їх надмірність і пишноту. Картини – в простих прямокутних рамках, оббивка на меблях – бажано одноколірна. Намагайтеся прикрашати свій будинок якомога лаконічніше. Краще нехай буде 1, але дуже яскравий елемент, ніж маса різних дрібничок.
Створюючи у будинку мінімалізм, намагайтеся зібрати тільки найнеобхідніше. Кожна річ повинна бути:
- лаконічною;
- функціональною;
- красивою.
Не збирайте непотрібних речей і безболісно викидайте зайве. Доведено: чим менше захаращений будинок, тим легше його атмосфера та яскравіше видно індивідуальність власників.