
Як зробити новий рік успішнішим за рік, що минає? Все просто – потрібно правильно аналізувати власні помилки та робити необхідні висновки. Вчимося черпати мудрість із особистого досвіду.
Щоденні звички
Хочете стати успішнішим? Розширте список своїх щоденних звичок на одну корисну дію. І це зовсім не зайва година спорту або читання літератури. Це – обов’язковий аналіз прожитого дня. Багато із нас на сон прийдешній обмірковують минулі події. Психологи радять цю звичку вдосконалити та перетворити на корисний урок. Як це зробити? Дійте за нескладною схемою.
Шлях питань, відповідей та висновків
Ставте собі 4 щоденних питання. Відповідайте на них зосереджено, насправдіі аналізуючи минулий день.
- Які були позитивні події минулого дня? Що ви зробили у них правильно? Чи стане воно вам в нагоді й надалі?
- Що негативного відбулося сьогодні? Чому сталося саме так? Що ви зробили неправильно і як ви могли б вчинити інакше у такій же ситуації?
- Що можна було б іще зробити сьогодні? Чому ви цього не зробили і на що витратили час? А що корисного могли б зробити? Цей пункт дуже важливий саме для підвищення ефективності. Іноді виходить, що на марні справи ми витрачаємо чимало годин, які могли б провести із більшою користю і навіть собі на втіху.
- Чи став минулий день кроком до досягнення бажаної мети? Чи допоміг просунутися вперед, поліпшити навички, працювати результативніше?
Висновок: що із усього, що сталося варто повторити завтра, щоб стати кращим і ефективнішим і чого не потрібно робити?
Чи легко проводити такий аналіз? Так, якщо стійко витримати перший тиждень. Скористайтеся підказками фахівців:
- Аналізуйте тільки один, сьогоднішній день, але детально.
- Змушуйте себе обмірковувати все: починаючи із причини запізнення і закінчуючи останньою розмовою з колегою. Дрібниці важливі, не забувайте про це.
- Виділіть собі чіткий період – наприклад, годину із такого-то по такий-то час, і присвячуйте його самоаналізу.
- Робіть аналіз письмово. Це допомагає зосередитися та не упустити важливе.
Опанувавши щоденний аналіз, можна переходити й на більш тривалі періоди часу. Наприкінці року особливо актуально розглянути усі минулі глобальні події та ваші вчинки. За такою ж схемою, як день, розпишіть свій рік. Що в ньому надломило вас, а що зробило сильнішими? Які уроки він дав вам на майбутнє? Складіть той самий популярний список бажаних справ на новий рік. Дотримуйтесь списку та не відкидайте те, що дійсно важливо для вас. Ретельний самоаналіз та вміння виносити користь зі всього, що із вами відбувається і стане запорукою успіху у новому році.