
Утеплити будинок – раціональне рішення, яке допоможе зберегти і тепло, і кошти. Головне, щоб виконані роботи виправдали ваші сподівання, а нове покриття на фасаді довго зберігало презентабельний вигляд. Що для цього потрібно і як безпомилково підібрати матеріали – підказують фахівці.
Утеплювачі і матеріали для них
Сьогодні у зовнішньому утепленні будинків застосовується 2 види матеріалів.
- Пінополістирол (пінопласт). Він підходить для плит, бетону, цегли. Добре зберігає тепло, створює шумоізоляцію, доступний у вартості.
- Мінеральна вата. Створює дихаюче покриття, прекрасно утеплює, пожежобезпечна, вологостійка. За вартістю вище пінопласту, але і в службі більш практична.
Кожна із цих систем потребує фінальний захисний шар покриття. Обирайте матеріали, які призначені для використання ззовні будівель, стійкі до будь-яких атмосферних явищ і мають гарну паропроникність, дозволяють поверхні «дихати». Це виключить ризик виникнення цвілі, що може підірвати фарбу і зіпсувати покриття.
Які матеріали підійдуть для систем утеплення?
- Декоративна штукатурка
- Структурна фарба
- Фасадні фарби
Підбираючи матеріали, обов’язково звертайте увагу, для яких поверхонь вони призначені. В іншому випадку покриття довго не протримається і вам доведеться заново переробляти верхній шар утеплення.
Професійна порада: Для пінопласту підходять матеріали на акриловій основі, а для мінеральної вати – на силіконовій. Важливо, щоб весь комплекс матеріалів, що застосовуються був одного складу. Так поверхня вийде міцною та довговічною.
На чому зупинитися?
Якщо у вас приватний будинок, ви прагнете не тільки утеплити, але і ефектно оновити фасад, тоді варто обрати структурну фарбу чи декоративні штукатурки:
- Структурна фарба дозволить створити об’ємний малюнок на фасаді за допомогою спеціальних інструментів.
- Декоративні штукатурки більш прості у застосуванні – малюнок на стіні виходить у процесі нанесення за рахунок зерна в матеріалі.
Чому ці матеріали краще для приватних будинків? Такі роботи легше виконувати «із землі», а гарну поверхню добре видно зблизька.
Що стосується багатоповерхівок, тут оптимальним варіантом буде фасадна фарба:
- Тим, хто не встиг виконати всі роботи в теплу пору року, краще скористатися фарбою, яка підходить до низьких температур. При температурі до -5 °С на холодну поверхню може наноситися Всесезонна фасадна фарба TRIORA. Крім цього, через 2 години після нанесення фарба стає стійкою до опадів, що восени особливо актуально.
- Якщо ж ви плануєте «утеплитися» у теплу пору, тоді можна зупинитися на класичній фасадній фарбі, яка наноситься при температурі від 5 до 35 °С.
У зовнішніх роботах важливо пам’ятати про підготовку поверхні та поліпшення зчеплення матеріалу з основою. Обравши для робіт декоративні структурні матеріали, першим шаром на пінопласт потрібно нанести кварц-грунт. У підготовці для фасадної фарби добре прогрунтувати поверхню гідроізоляційною ґрунтовкою TRIORA.
Усі фасадні матеріали TRIORA випускають і на акриловій, і на силіконовій основі. Вони створюють зносостійке паропроникне покриття, яке в середньому служить від 8 до 15 років, залежно від якості нанесення і тих погодних умов, яких зазнає поверхня.
Якщо виконувати всі роботи з фінальної обробки системи утеплення, дотримуючись правил та рекомендацій, ваш будинок на багато років отримає якісне додаткове покриття та збереже привабливий фасад.