
Як вам подобається: ремонт за 1 місяць або за 1 рік? Швидкість проведення ремонтних робіт залежить від готовності власників квартири і їхніх фінансів. А як робити ремонт правильно? Аналізуємо поради фахівців та робимо висновки.
Навіщо в ремонті потрібні етапи?
Процес ремонтних робіт передбачає почергове виконання від підготовчої роботи до фінального декору. Неможливо клеїти стіну і штукатурити. Виконувати ремонт поетапно – органічний процес, у якому головне – організація.
Що краще не розбивати на етапи?
Планування бюджету. Ціни змінюються і не завжди в бік зменшення. Рахуйте майбутні вкладення перед початком робіт, і ви отримаєте близьку до реальної суму.
- Закупівля матеріалів. Товари в магазині не завжди ідентичні. Наприклад, дві емалі різних партій не дадуть однаковий колір. Те ж стосується і колерування фарб. Фарби заколеровані в різний час однією машиною мають різницю у відтінку, що буде помітно на стіні. Колеруйте відразу всю кількість фарби.
- Пошук і наймання ремонтників. Професійні фахівці раціонально використовують матеріали, не витрачають зайвого, виконують ремонт будинку якісно. І якщо є на прикметі бригада з позитивними відгуками, готова приступити до роботи, не відкладайте ремонт. Робіть, поки знайшли хороших працівників.
Ці три пункти краще виконувати в один захід. Що стосується іншого, краще діяти по-старому, виконуючи роботи покроково.
Як зробити ремонт поетапно без помилок?
Головне в ремонті – план. Ретельне планування дозволить не упустити важливих деталей. Вносьте всі роботи – від виносу меблів до фінішних оздоблювальних робіт.
- Виконайте заміри кімнат: довжину, ширину стін, площу. Так ви порахуєте витрату матеріалів. Визначившись із матеріалом, можна дізнатися його витрати і розрахувати потрібну кількість.
- Починаючи ремонт, виконуйте роботи в послідовності від стелі до підлоги. Це мінімізує ризик, що нові поверхні забрудняться.
- Виконуйте роботи по порядку: від первинної до фінішної обробки. Не забувайте витримувати час висихання: більше – можна, менше – ніколи.
- Закінчуйте роботу на одній площині. Не можна обробити половину стіни, а через добу почати другу. Так на фарбі видно різницю у відтінку, а шпаклівку доведеться шліфувати частинами, по мірі її висихання. Якщо часу в обріз, виконуйте по одній стіні за візит.
Ремонт – сукупність стратегій закупівель, пошуку якісних матеріалів, професійного виконання робіт і грамотного розподілу часу. Головне – діяти обдумано і все вийде.