Промышленное предприятие ЗИП

Аналізуємо минулий рік і складаємо план на новий

Чого ми хочемо від нового року? Щоб він був кращим за минулий. А що ми робимо для цього? Одних нехай навіть і дуже яскравих мрій про успіх недостатньо. Як бути? Згадати минулий рік, провести роботу над помилками і спланувати новий. Вчимося робити це правильно.

Рік по поличках

Як проводити аналіз минулого року? Щоб не заплутатися і не забути чогось важливого, запишіть на папір усі «віхи» минулого року. Врахуйте роботу, саморозвиток, сімейні відносини.

  1. Розбийте лист на 12 пунктів-місяців. Впишіть навпроти кожного із них події, що вас найбільше вразили.
  2. Почніть із приємних подій, успішних справ, вдало реалізованих проектів.
  3. Згадайте усі складні та стресові моменти.

Аналізуючи події, дійте за простою схемою питань-відповідей:Анализируя событие, действуйте по простой схеме вопросов-ответов

Згадайте і про свої річні плани. Вони здійснилися? Якщо так, то чи виправдав результат очікування? Чи бачите ви зараз інші шляхи досягнення цілей? Чи все вас зараз влаштовує? Якщо ні, то чому? У кожній відповіді створюйте для себе ланцюжок із причин та наслідків. Це допоможе:

Аналізуючи кожну подію, будьте чесні та об’єктивні до себе, враховуйте усі фактори, які впливали на вас у той період – люди навколо, стан здоров’я, якісь дрібниці в побуті. Це допоможе виявити найбільші подразники або ж мотиватори. Наприклад, ви зірвали важливі переговори і втратили премію. Чому? У вас була температура й боліла голова. Висновок – не слід працювати, якщо ви хворі. Або навпаки, після відпустки ви підвищили показники продажів удвічі. Висновок – відпочинок впливає на якість роботи.

Думаємо, тепер ви знаєте, що вам стане в нагоді і від чого краще утриматися у новому році. Час скласти новий план.

Є план – бути успіху

Есть план – быть успехуКажуть: «Що не записане, того не існує». Тому після продуктивного аналізу минулого року варто приступити до створення плану на новий.

Вносячи у блокнот свої плани й побажання, ми:

а) підтверджуємо для себе їх важливість;

б) стверджуємо, що це реально здійснити.

Із психологічної точки зору це набагато правильніше за втоплений в новорічну ніч в шампанському клаптик паперу із побажанням. Фактично виходить, що ви спалюєте і топите свої ж мрії. Інша справа, коли вони фундаментально вписані в улюблений щоденник – нікуди не пропадуть.

Що важливо у плані?

  1. Реалістичність. Тверезо оцінюйте можливості, підвищуйте планку посильно.
  2. Незалежні один від одного цілі Якщо усі плани будуть пов’язані між собою, це може набриднути і зменшити ваш запал. Або ще гірше – раптом щось із завданням №1 піде не так і потім усі ваші цілі на рік просто проваляться.
  3. Цілі в радість. Не живіть однією тільки кар’єрою. Обов’язково заплануйте те, чого давно хотілося – політати на повітряній кулі, провести тиждень у лісі, навчитися спускатися під воду в аквалангу. Не відмовляйте собі у життєвих радощах.
  4. Припускайте невдачі. Так ви не розгубитеся у складній ситуації або легше сприйматимете, якщо справа піде не так, як вам хотілося.

Аналіз та планування – це не нудні канцелярські завдання, а обдуманий підхід до свого життя. У щоденній метушні й робочих навантаженнях він допомагає нам не втратити сенс та інтерес, мотивує та підштовхує до підкорення нових вершин.

Наші бренди
Наші партнери
закрыть

Fieldset

 

Verification

закрыть

Supplier Data

 

preloader